Dichotická stimulácia v psychologickej diagnostike - Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Dichotická stimulácia v psychologickej diagnostike

Marián Špajdel • TU - Filozofická Fakulta • 2020SK slovensky

Kniha : Dichotická stimulácia v psychologickej diagnostike
Kúpiť
8,48
Katalógové číslo: 406740
Ušetríte až 1,52 € z bežnej ceny 10,00
A navyše získate 8 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Dichotická stimulácia v psychologickej diagnostike

Dichotická stimulácia predstavuje techniku neinvazívneho merania funkčnej asymetrie hemisfér. V rámci psychologickej diagnostiky možno metodiku využiť aj pri diagnostike sluchovej diskriminácie významových aj nevýznamových rečových podnetov, environmentálnych zvukov a sekvencií tónov, pri diagnostike pozornostných a pamäťových procesov a taktiež pri sledovaní úspešnosti neuropsychologickej rehabilitácie. Pri dichotickej stimulácii sa od vyšetrovaných osôb vyžaduje, aby počúvali naraz dva odlišné podnety (do každého ucha iný podnet). Výkony pri dichotickej stimulácii reflektujú funkčnú integritu frontotemporálnych oblastí mozgu. Monografia objasňuje princíp a teoretické pozadie dichotickej stimulácie, možnosti kvantitatívneho i kvalitatívneho vyhodnotenia výkonov v dichotickej stimulácii a základné postupy pri klinickej interpretácii výsledkov. Text obsahuje názorné grafy a tiež niekoľko kazuistík. Podrobne sa opisuje slovenská metodika dichotickej stimulácie (Špajdel, Jariabková, 2008), ktorá obsahuje štyri druhy podnetov: sekvencie tónov, environmentálne zvuky, slabiky, slová.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
406740
Názov
Dichotická stimulácia v psychologickej diagnostike
EAN/ISBN
9788056802687
Forma
Brožovaná
Autor
Marián Špajdel
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020
Rozsah
92
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Dichotická stimulácia v psychologickej diagnostike zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.