Chlapci z Nickelu

Colson Whitehead

IKAR2021/05 SVK Slovensky

Kniha: Chlapci z Nickelu - 1. vydanie - Colson Whitehead
Elwood Curtis, černošský chlapec, sníva o štúdiu na vysokej škole
Katalógové číslo: 405481
Ušetríte až 1,55 € z bežnej ceny 13,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
12,35
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Chlapci z Nickelu

Elwood Curtis, černošský chlapec, vyrastá v Tallahassee na Floride v 60. rokoch 20. storočia, v čase stále platných segregačných zákonov, ale aj silnejúceho hnutia za občianske práva. Sníva o štúdiu na vysokej škole, namiesto toho sa však ocitne v obávanej polepšovni Nickel. Elwooda drží pri zdravom rozume len priateľstvo s ďalším nespravodlivo odsúdeným mladistvým „delikventom“ Turnerom. Pomáhajú si, hoci Turner považuje Elwooda za beznádejne naivného. Je presvedčený, že v tomto skazenom svete sa dá prežiť, len ak človek uvažuje pragmaticky a vyhýba sa problémom. Život v polepšovni však začína byť neznesiteľný a napätie medzi Elwoodovým idealizmom a Turnerovým skepticizmom vyústi do osudného rozhodnutia.

Román Chlapci z Nickelu je fikcia inšpirovaná príbehom skutočnej polepšovne, ktorá fungovala viac ako sto rokov a zničila život tisíckam detí. Colson Whitehead vytvoril strhujúce rozprávanie, ktorým potvrdzuje povesť jedného z najlepších spisovateľov svojej generácie. Z anglického originálu The Nickel Boys (Doubleday, a division of Penguin Random House LLC, New York 2019 ) preložil Vladislav Gális.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
405481
Názov
Chlapci z Nickelu
EAN/ISBN
9788055177076
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Colson Whitehead
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/05
Edícia
Odeon
Rozsah
232
Rozmer
200×125×23 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Chlapci z Nickelu zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.