Život na našej planéte - David Attenborough Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Život na našej planéte

David Attenborough • barecz & conrad books • 2021/02SK slovensky

Kniha : Život na našej planéte - 1. vydanie
Predpredaj
13,84
Jedinečné svedectvo známeho bojovníka za zelenú planétu
Katalógové číslo: 404034
Ušetríte až 3,06 € z bežnej ceny 16,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Predobjednávka. Po vydaní vyexpedujeme do 4 dní.
Pripravovaná novinka: Dátum vydania: 15.2.2021, o 30 dní

Kniha: Život na našej planéte

Život na našej planéte je jedinečným svedectvom známeho bojovníka za zelenú planétu a moderátora, 94-ročného Davida Attenborougha. Autor ako tvorca prírodopisných dokumentov precestoval svet a celý svoj život si uvedomoval ako človek ukrajuje z jedinečnej a nedotknutej prírody. David opisuje túto tragédiu dnešných dní a ponúka víziu pre budúcnosť, avšak s jednou podmienkou – ľudstvo musí začať konať ešte dnes. Musíme svetu navrátiť divokú prírodu. Podľa knihy vznikol aj úspešný dokument s rovnakým názvom, ktorý na jeseň uviedol Netflix. Ľudstvo sa o Zem delí s prírodným svetom, v ktorom sa život vyvíjal miliardy rokov a ktorý dnes predstavuje najpozoruhodnejší životodarný zdroj všetkých čias. Otrasená stabilita našej planéty úzko súvisí s klesajúcou rozmanitosťou živočíšnych a rastlinných druhov. Kľúčom k navráteniu stability je preto obnovenie biodiverzity, ktorej pokles sme ako ľudstvo spôsobili. Musíme svetu navrátiť divokú prírodu. Mám 94 rokov. Prežil som skutočne neobyčajný život a až teraz si začínam naplno uvedomovať jeho výnimočnosť. Keď som v mladosti začal cestovať, myslel som si, že sa nachádzam uprostred divokej, človekom nedotknutej prírody, no v skutočnosti to bola len ilúzia. Tragédia dnešných dní – postupné ukrajovanie z podielu divočiny a rozmanitosti druhov – sa už vtedy nepozorovateľným tempom odohrávala všade okolo nás. Bol som svedkom tohto úbytku. Život na našej planéte je mojím svedectvom a zároveň víziou do budúcnosti. Prináša príbeh o najväčšej chybe ľudstva, a tiež o tom, ako ju môžeme napraviť za predpokladu, že začneme konať ešte dnes. Máme poslednú šancu na to, aby sme pre nás vytvorili dokonalý domov a obnovili ten úžasný svet, ktorý sme zdedili. Na uskutočnenie tejto vízie nám postačí vôľa.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
404034
Názov
Život na našej planéte
EAN/ISBN
9788097345976
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
David Attenborough
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/02
Rozsah
266
Stav
Novinka
Dostupnosť
Predobjednávka. Po vydaní vyexpedujeme do 4 dní.
Dátum vydania
15.2.2021
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Titul v predpredaji nie je možné zatiaľ hodnotiť hviezdičkami, môžeš však kľudne pridať svoj komentár alebo očakávania:

Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Život na našej planéte zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.