Posledný vlak do Londýna

Príbeh odvahy a lásky na motívy skutočných udalostí

Meg Waite ClaytonIKAR2021/02 SVK slovensky

Kniha: Posledný vlak do Londýna - Príbeh odvahy a lásky na motívy skutočných udalostí - 1. vydanie - Meg Waite Clayton
13,34
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 400915
Ušetríte až 2,56 € z bežnej ceny 15,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Holokaust

Holokaust

Termínom Holokaust sa označuje systematické, štátom vykonávané prenasledovanie a hromadné vyvražďovanie etnických, nábož… Zistiť viac...

Kniha: Posledný vlak do Londýna

Príbeh odvahy a lásky na motívy skutočných udalostí

Píše sa rok 1936. V očiach pätnásťročného Stephana Neumana sú nacisti len hluční grobiani. Stephan pochádza z vplyvnej židovskej rodiny a je nádejným autorom divadelných hier. Chlapcovou najlepšou kamarátkou je matematicky nadaná Žofie-Helene, kresťanka, ktorej matka vydáva pokrokové protinacistické noviny. Ovládnutie krajiny Hitlerom dvojicou otrasie. Svetielko nádeje sa objaví v podobe Truus Wijsmullerovej, členky holandského odbojového hnutia. Truus pašuje židovské deti z nacistického Nemecka do krajín, ktoré sú ochotné sa o ne postarať. Keď pomoc ponúkne aj Veľká Británia, odváži sa priblížiť k Adolfovi Eichmannovi, mužovi, ktorý sa podieľal na konečnom riešení židovskej otázky. Truus bojuje s časom. Každým dňom je čoraz nemožnejšie zachrániť takých, ako je Stephan, jeho malý brat Walter či Žofie-Helene. Podarí sa jej to? Román Posledný vlak do Londýna je inšpirovaný skutočným úsilím Holanďanky Geertruidy Wijsmullerovej-Meijerovej, ktorá v roku 1933 rozbehla misiu Kindertransport a zachraňovala deti po menších skupinách. Dodnes ju svet pozná ako tetu Truus.

Z anglického originálu The Last Train to London (Harper, An Imprint of HarperCollins Publishers, USA 2019) preložila Zuzana Gašparovičová.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
400915
Názov
Posledný vlak do Londýna
Podnázov
Príbeh odvahy a lásky na motívy skutočných udalost
EAN/ISBN
9788055172897
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Meg Waite Clayton
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2021/02
Rozsah
472
Rozmer
200×125×41 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Posledný vlak do Londýna zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.