Filozofické základy psychológie a duchovných vied - Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Filozofické základy psychológie a duchovných vied

Fenomenologické štúdie slávnej nemeckej filozofky

Edita SteinováEurópa2020/11 SVK slovensky

Kniha: Filozofické základy psychológie a duchovných vied - Fenomenologické štúdie slávnej nemeckej filozofky - 1. vydanie - Edita Steinová
11,59
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 400218
Ušetríte až 2,40 € z bežnej ceny 13,99
A navyše získate 11 vernostných bodov

Kniha: Filozofické základy psychológie a duchovných vied

Fenomenologické štúdie slávnej nemeckej filozofky

Jeden z najzásadnejších spisov nemeckej filozofky a rehoľníčky Edity Steinovej (1891 – 1942). Filozofické základy psychológie a duchovných vied tvoria dve štúdie: Psychická kauzalita (1918) a Indivíduum a spoločenstvo (1919). Pôvodne boli zamýšľané ako habilitačná práca a v roku 1922 publikované v Husserlovej Ročenke pre filozofiu a fenomenologický výskum. Autorka v nich pokračuje v skúmaní problémov načrtnutých vo svojej doktorskej práci. V prvej štúdii sa prostredníctvom fenomenologických prístupov venuje analýze osoby, jej štruktúry a fungovania, aby sa pokúsila o vlastné teoretické zdôvodnenie nového chápania psychológie a systematizáciu duchovných vied. V druhej sa venuje vzťahu indivídua a spoločenstva na základe chápania vzťahu tela, duše a ducha. Skúma význam nadindividuálnych vzťahov, sociálneho konania, intersubjektivity, slobody indivídua vo vzťahu k spoločenstvu a mechanizmov, ktoré v tomto vzťahu fungujú. Spolu s niekoľkými ďalšími textami však zároveň predstavujú záver jednej etapy jej fenomenologických skúmaní a postupný prechod k spájaniu husserlovskej fenomenológie s filozofiu Tomáša Akvinského a kresťanským chápaním sveta i človeka.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
400218
Názov
Filozofické základy psychológie a duchovných vied
Podnázov
Fenomenologické štúdie slávnej nemeckej filozofky
EAN/ISBN
9788089666881
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Edita Steinová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/11
Rozsah
280
Rozmer
120×205
Hmotnosť
0,38
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Filozofické základy psychológie a duchovných vied zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.