Akí sú? Francúzi

zábavný sprievodca národnou povahou

Lingea2020/10 SVK Slovensky

Kniha: Akí sú? Francúzi - zábavný sprievodca národnou povahou - 1. vydanie
Katalógové číslo: 399700
Ušetríte až 0,99 € z bežnej ceny 6,50
A navyše získate 5 vernostných bodov
Séria kníh: Akí sú?
Akí sú?
Titul je zaradený v tejto sérii
5,51
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Akí sú? Francúzi

zábavný sprievodca národnou povahou

Francúzi vnímajú sami seba ako jediný naozaj civilizovaný národ sveta, považujú sa za odborníkov na všetko dôležité. Vidia slávu v tom, čo iní považujú za porážku. Pre národnú ani inú kolektívnu sebaľútosť naozaj nemajú pochopenie. Naopak, ich vojnový pokrik znie „dopredu!“– k barikádam, k budúcim voľbám, k ďalšiemu vynálezu a vyjednávaniu. Veria, že všetko nakoniec dobre dopadne – jednoducho preto, že všetko francúzske je najlepšie na svete. Francúzi vnímajú každodenný život ako umenie, a umenie zároveň dotvára ich každodenný život Po fyzickej stránke sú Francúzi jedným z najpríťažlivejších národov sveta. Vedia, ako sa atraktívne obliecť, pohybovať, ako stáť, usmievať a zamračiť sa, a dokonca aj ako atraktívne našpuliť pery. Ruky, tvár a telo používajú na komunikáciu oveľa viac ako národy anglosaské a vo vzťahu k telu sú uvoľnenejší. To im spolu s neochvejnou vierou v seba sama dáva značnú mieru sex-appealu. Jean Gabin nebol taký krasavec ako Cary Grant, ale v tom, ako si posunul klobúk na bok, bolo viac sex-appealu, ako mal Grant v celom tele. Francúzom vo všeobecnosti záleží viac na tom, aby všetko robili ohromne štýlovo, ako na tom, čo robia. Je to ľud zmyselní, páči sa v situáciách, keď si iní trepu rukami; hrdo vyhlasuje, že k milovaniu pristupuje rovnako ako k jedlu; píše hudbu, ktorá má zvuk slnka vychádzajúceho z mora. Vo Francúzsku však dodržiavajú aj pravidlá etikety – sú veci, ktoré sa na verejnosti jednoducho nerobia. Muži si na ulici nečešú vlasy a ženy sa na ulici nelíčia. Nech je hocijaká horúčava, oblečenie sa na prechádzke neskladá. V našom sprievodcovi sa dozviete o každodennom živote a správaní Francúzov oveľa viac. Pochopíte lepšie ich identitu, zvyky a tradície, a ľahšie s nimi nadviažete kontakt. Dozviete sa viac o podstate francúzskeho šarmu, štýlu a elegancie.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
399700
Názov
Akí sú? Francúzi
Podnázov
zábavný sprievodca národnou povahou
EAN/ISBN
9788081452345
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/10
Edícia
Akí sú?
Rozsah
96
Rozmer
178×110×8 mm
Hmotnosť
0,11
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Akí sú? Francúzi zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.