Lietali pod vlajkou monarchie Rakúsko-uhorskí vojenskí letci z územia Slovenska v rokoch 1914 - 1918 - Juraj Červenka Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Lietali pod vlajkou monarchie

Rakúsko-uhorskí vojenskí letci z územia Slovenska v rokoch 1914 - 1918

Juraj Červenka • Vydavateľstvo Matice slovenskej • 2020/09SK slovensky

Kniha : Lietali pod vlajkou monarchie - Rakúsko-uhorskí vojenskí letci z územia Slovenska v rokoch 1914 - 1918 - 1. vydanie
Kúpiť
17,94
Katalógové číslo: 397832
Ušetríte až 3,96 € z bežnej ceny 21,90
A navyše získate 17 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Lietali pod vlajkou monarchie

Rakúsko-uhorskí vojenskí letci z územia Slovenska v rokoch 1914 - 1918

Počas prvej svetovej vojny nasadili znepriatelené strany po prvý krát vo výraznejšej miere letectvo. Výnimkou nebolo ani Rakúsko-Uhorsko, v cisárskych a kráľovských leteckých oddieloch slúžili mladí a odvážni muži zo všetkých častí mnohonárodnostnej ríše. Zastúpenie v nich mali rodáci z územia dnešného Slovenska, pričom mnohí sa výrazne zapísali do histórie leteckej vojny. Patrili medzi ostrieľaných stíhačov, tzv. letecké esá, veliteľov úspešných leteckých jednotiek či skutočných priekopníkov aviatiky. „Naši“ letci bojovali, víťazili či umierali pod vlajkou monarchie v rôznych častiach Európy – na tzv. srbskom, ruskom, rumunskom či balkánskom fronte, no najmä na talianskom bojisku. Publikácia mapuje osudy desiatok pilotov a leteckých pozorovateľov, a to predovšetkým na základe dokumentov uložených v zahraničných archívoch, v Rakúsku a Taliansku. Počas prvej svetovej vojny nasadili znepriatelené strany po prvý krát vo výraznejšej miere letectvo. Výnimkou nebolo ani Rakúsko-Uhorsko, v cisárskych a kráľovských leteckých oddieloch slúžili mladí a odvážni muži zo všetkých častí mnohonárodnostnej ríše.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
397832
Názov
Lietali pod vlajkou monarchie
Podnázov
Rakúsko-uhorskí vojenskí letci z územia Slovenska
EAN/ISBN
9788081282539
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Juraj Červenka
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/09
Rozsah
192
Rozmer
210×275×19 mm
Hmotnosť
0,46
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Lietali pod vlajkou monarchie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.