25 gramov šťastia

Ako vám maličký ježko môže zmeniť život

Massimo Vacchetta; Antonella Tomaselli

Kazda2020/07 SVK Slovensky

Kniha: 25 gramov šťastia - Ako vám maličký ježko môže zmeniť život - Massimo Vacchetta; Antonella Tomaselli
Taliansky bestseller
Katalógové číslo: 393547
Ušetríte až 0,15 € z bežnej ceny 4,50
A navyše získate 4 vernostné body
4,35
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: 25 gramov šťastia

Ako vám maličký ježko môže zmeniť život

"Tak prečo to robíš? Čo z tých ježkov máš?"
"Mám z nich radosť."
"Mohol by si sa oňho tie dva dni postarať?"

Tak nejako začalo priateľstvo veterinára Massima špecializujúceho sa na dobytok s opusteným ježkom. Mláďatko staré sotva pár dní je celé ružovkasté a na chrbte má pásik bielych, mäkkých a mierne rozstrapatených pichliačov. Váži iba dvadsaťpäť gramov a tíško fňuká - je hladné, je mu zima, možno sa cíti osamelo. Jeho zúfalé nariekanie je však také silné a naliehavé, že prenikne aj cez Massimov obranný štít ukutý z apatie a sily zvyku. A tak sa stalo, že mu Ninna - to rozstrapatené ježie mláďatko bola samička - kúzlom svojej osobnosti prevrátila život naruby. Je zvedavá. Len čo vycíti niečo nové, hneď vystrčí ňufáčik zo svojho úkrytu. Je veľmi hravá. Zabáva sa tým, že ňufákom prevracia misku s vodou. Je nežná. Keď Massima dlhší čas nevidí, od samej radosti ho potom oblíže. Ale je to aj voľne žijúce zviera, ktoré potrebuje slobodu. Klietka je jej čím ďalej tesnejšia, šťastie nachádza vonku v lesoch…

Massimo Vacchetta rozpráva o nezvyčajnom stretnutí, ktoré mu pomohlo prekonať zlé obdobie a vnuklo mu nový zmysel života. Založil záchrannú stanicu pre ježkov, z ktorých sa vinou našej nepozornosti stal ohrozený druh, a stará sa o tie, ktoré potrebujú dlhodobú pomoc. Ako napríklad Trilly, zaprisahaný donchuan, či krehká Lisa, ktorá si všetkých získala svojim pohľadom, alebo Zoe, ktorému sa podarilo odraziť všetky údery osudu. Zranené, týrané, bezbranné zvieratká, ktoré však prekypujú túžbou po živote.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
393547
Názov
25 gramov šťastia
Podnázov
Ako vám maličký ježko môže zmeniť život
EAN/ISBN
9788088316817
Forma
Tvrdá, s prebalom, lesklá
Autor
Massimo Vacchetta; Antonella Tomaselli
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/07
Rozsah
184
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
3%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
25 gramov šťastia zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.