Ars vivendi alebo Umenie žiť medzi Sokratom a Foucaultom

Vladislav Suvák

Vydavateľstvo SSS2020/03 SVK Slovensky

Kniha: Ars vivendi alebo Umenie žiť medzi Sokratom a Foucaultom - 1. vydanie - Vladislav Suvák
Katalógové číslo: 387286
Ušetríte až 1,90 € z bežnej ceny 9,90
A navyše získate 8 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tieto knihy z verejných zdrojov podporil FPU - Fond na podporu umenia.Tento zoznam bol doplnený a aktuali… Zistiť viac...
8,00
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Ars vivendi alebo Umenie žiť medzi Sokratom a Foucaultom

Kniha Ars vivendi sa zaoberá vybranými postavami antického, renesančného a moderného myslenia, ktoré spájajú filozofiu s umením (lat. ars) a životom (lat. vita) či žitím (lat. vivo). Výsledné spojenie „umenie žiť“ (lat. ars vivendi) alebo umenie života (gr. techné tú biú) nie je marketingový titul – vyjadruje jednu z najdôležitejších činností, ktorým venovali starí filozofovia trvalú pozornosť. Moderné prehľady dejín západného myslenia nás vedú k porovnávaniu názorov významných filozofov od antiky po súčasnosť v rôznych oblastiach – metafyzike, teórii poznania, logike, etike a tak ďalej. No takmer úplne sa z nich vytratila otázka, aký spôsob života si pre seba volia jednotliví filozofovia, alebo otázka, či žijú v súlade so svojim učením. Táto kniha sa pokúša ukázať, že antická filozofia bola neoddeliteľne spätá s voľbou života. Jednotlivé kapitoly nechcú urobiť zo Sokrata, Epikura alebo Montaigna vzory filozofickej praxe. Asi nikto by si nezvolil život ako Diogenes alebo Nietzsche – ich životy neboli ani ľahké, ani pokojné. Ak sa máme niečo naučiť od starých filozofov, tak by to mohla byť skúsenosť života ako najdôležitejšej veci, ktorej by sme mali venovať sústredenú pozornosť.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
387286
Názov
Ars vivendi alebo Umenie žiť medzi Sokratom a Fouc
EAN/ISBN
9788082021229
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Vladislav Suvák
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/03
Rozsah
352
Rozmer
187×120×24 mm
Hmotnosť
0,39
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
19%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Ars vivendi alebo Umenie žiť medzi Sokratom a Foucaultom zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.