Peterburg - Andrej Belyj Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Peterburg

Andrej BelyjVydavateľstvo Európa2020/03 SVK slovensky

Kniha: Peterburg - Andrej Belyj
13,25
Posledné kusy u vydavateľa. Pokúsime sa zabezpečiť.
Skladom u dodávateľa
Vrcholné dielo predstavujúce jeden z dôležitých inšpiračných zdrojov ruskej i svetovej literatúry
Katalógové číslo: 384699
Ušetríte až 2,74 € z bežnej ceny 15,99
A navyše získate 13 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 21. septembra 2021 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou FPU (dáta z… Zistiť viac...

Kniha: Peterburg

V románe Peterburg ruského mladosymbolistu Andreja Belého (1880 - 1934) je vyrozprávaný príbeh mesta Peterburg a jeho obyvateľov v čase prvej ruskej revolúcie v rokoch 1905 - 1907.

Peterburské ulice sa tu hemžia postavičkami a či tieňmi a siluetami ľudí, alebo len ich časťami - klobúkmi, nosmi a paličkami, splývajúcimi do sivej masy riadiacej sa inštinktmi. A v uzavretých priestoroch honosného domu sa zmietajú dvaja hlavní hrdinovia: Apolón Apolónovič a jeho syn Nikolaj Apolónovič. Vinou prevahy rozumu sa v nich zachovali len zvyšky citov, nenávisti a lásky, aj to skarikovaných v duchu autorovej skepsy. Otec, vysoký cársky úradník, ktorému sa syn odcudzil, ho neznáša kvôli jeho nečinnosti a syn otca nenávidí ideovo i telesne, chce ho zavraždiť. Na druhej strane je ľúbostný trojuholník, kde sa kvôli pokrivenej láske zmietajú všetci zúčastnení - Nikolaj Apolónovič, Sofia Petrovna aj oklamaný manžel...

V tkanive rytmizovanej prózy s návratnými snami sa opakujú slová a vety, celé pasáže. Odrážajú utkvelé predstavy a posadnutosť románových postáv. Belyj prehlbuje baudelairovské videnie alegorizovaného veľkomesta, jeho románový Peterburg založený na geometrii priestoru predstavuje jedinečný svet, inú umeleckú realitu. Vytvoril ju pomocou experimentálnych, novátorských postupov, ktorými symbolizmus prekonal, "presiakol" avantgardnými prvkami. Toto vrcholné dielo spisovateľa predstavuje jeden z dôležitých inšpiračných zdrojov ruskej i svetovej literatúry.

Román Peterburg Andreja Belého je v novom slovenskom vydaní opatrený doslovom a kalendáriom života a tvorby spisovateľa, ako aj textovými vysvetlivkami určenými pre čitateľovu orientáciu.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
384699
Názov
Peterburg
EAN/ISBN
9788089666836
Forma
Tvrdá, s prebalom, lesklá
Autor
Andrej Belyj
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/03
Edícia
Premena
Rozsah
504
Rozmer
120×205 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Posledné kusy u vydavateľa. Pokúsime sa zabezpečiť.
Sadzba DPH
10%
Zľava
17%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Peterburg zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.