Biela ruža, Čierny les V tieni vojny sa dôvera stáva najväčším rizikom - Eoin Dempsey Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Biela ruža, Čierny les

V tieni vojny sa dôvera stáva najväčším rizikom

Eoin DempseyIKAR • 2020/08SK slovensky

Kniha : Biela ruža, Čierny les - V tieni vojny sa dôvera stáva najväčším rizikom - 1. vydanie
Kúpiť
11,07
ONA a ON proti Nemeckej ríši
Katalógové číslo: 381858
Ušetríte až 1,83 € z bežnej ceny 12,90
A navyše získate 11 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Biela ruža, Čierny les

V tieni vojny sa dôvera stáva najväčším rizikom

Píše sa rok 1943. Pred nástupom Hitlera k moci bola horská chata rodiny Gerberovcov miestom radosti a rodinnej pohody. Teraz, keď Čierny les prikryla hrubá snehová prikrývka, sa v nej odporkyňa fašistického režimu Franka Gerberová cíti osamelá a zúfalá. Cez jej domovinu sa prehnala vlna brutality, ktorá jej vzala milovaných ľudí aj zmysel života.

Všetko sa zmení, keď v snehu náhodou objaví letca v uniforme Luftwaffe. Muž je zranený, v bezvedomí a vedľa neho leží padák. Franka, vyštudovaná zdravotná sestra, ho napriek svojmu odporu k režimu dovlečie do osamelej chaty v horách. Čoskoro však zistí, že muž nie je tým, za koho sa vydáva, a začne pátrať po jeho skutočnej identite. Z ich krehkého vzťahu sa v hroziacom nebezpečenstve vyvinie nevyhnutné spojenectvo.

Dokážu si s gestapom v pätách dôverovať natoľko, aby spojili sily a dokončili misiu, ktorá by mohla zmeniť priebeh vojny aj ich život?

Z anglického originálu White Rose, Black Forest (Lake Union Publishing, Seattle 2018) preložila Beata Horná.

Úryvok z obsahu knihy

Chvíľu jej trvalo, kým našla niekoľko hrubých, pevných konárov. Hodila ich do snehu k saniam vediac, že ju čaká ťažká úloha. Stiahla si rukavice. Okamžite jej skrehli prsty, ale bolesť si nevšímala, sústredila sa len na to, čo bolo treba urobiť.

Jednou rukou chytila muža za členok a druhú ruku vsunula pod nohavicu, aby nahmatala kosť. Bola zlomená niekoľko centimetrov pod kolenom. Ideálne by bolo, keby mu kosť zafixovala hneď po tom, čo ho našla, lenže vtedy riešila dôležitejšie veci. Silno potiahla za členok, aby sa kosť pod kožou narovnala. Mužova tvár sa skrivila od bolesti. Keď kosť zapadla na miesto, vzala dva konáre a z obidvoch strán ich priviazala k nohe lanom, ktoré si predtým pripravila. Kým sa lano neroztrhne, noha ostane znehybnená. Ešte raz skontrolovala, či lano pevne drží. Za daných okolností to takto postačí. Potom postup zopakovala aj na pravej nohe. Ruku vsunula pod nohavicu, a keď nahmatala kosť, zistila, že zlomenina nie je až taká vážna ako na ľavej nohe. Napravila kosť a z obidvoch strán k nej lanom priviazala konáre.

Potom sa mu zahľadela do tváre. „Kto si?“ zašepkala.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
381858
Názov
Biela ruža, Čierny les
Podnázov
V tieni vojny sa dôvera stáva najväčším rizikom
EAN/ISBN
9788055172477
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Eoin Dempsey
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020/08
Rozsah
280
Rozmer
200×125×26 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
14%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Biela ruža, Čierny les zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.