Neandertálec otvára dvere do neznáma

Stredná škola môže byť fajn aj pre outsidera. Chce to len zásah zhora.

Preston Norton

IKAR2019/11 SVK Slovensky

Kniha: Neandertálec otvára dvere do neznáma - Stredná škola môže byť fajn aj pre outsidera. Chce to len zásah zhora. - 1. vydanie - Preston Norton
Katalógové číslo: 367749
Ušetríte až 0,11 € z bežnej ceny 3,00
A navyše získate 2 vernostné body
2,89
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Neandertálec otvára dvere do neznáma

Stredná škola môže byť fajn aj pre outsidera. Chce to len zásah zhora.

Cliff Hubbard je obrovská nula. Doslova a do písmena. Cliff pochádza z biednych pomerov, s rodičmi žije v obytnom prívese, v škole ho prezývajú Neandertálec, pretože meria takmer dva metre a váži stodvadsaťpäť kíl, a od bratovej samovraždy to ide s jeho životom dolu vodou.

Cliff z celej duše nenávidí najväčšieho machra na škole Árona Zimmermana. Áron je pekný, obľúbený a hráva futbal. Hviezda školy však utrpí ťažký úraz a po návrate z nemocnie tvrdí, že mal zážitok na prahu smrti: kým bol v bezvedomí, ukázal sa mu Boh a dal mu zoznam úloh, ktoré treba splniť, aby sa ich stredná škola stala príjemnejším miestom. Absurdné tvrdenie Áron korunuje ďalším, ešte absurdnejším: Boh mu vraj povedal, že s plnením zoznamu mu pomôže jedine Neandertálec.

Cliff na svoje vlastné prekvapenie súhlasí a spoločne s Áronom sa pustia do plnenia jednotlivých úloh. Na zozname majú pomstychtivého angličtinára, tajomného školského hackera, kontroverzný klub, miestnych dílerov drog a násilníka šikanujúceho spolužiakov. Prvý raz od bratovej smrti sa Cliff necíti odstrčený, no náprava pomerov v škole nie je taká ľahká, ako si s Áronom predstavovali. Najmä keď Cliff zistí, že ich misia sa nepredstaviteľným spôsobom týka jeho vlastnej rodiny.

Z anglického originálu Neanderthal Opens the Door to the Universe (Disney-Hyperion, USA 2018) preložila Zdenka Buntová. Verše preložila Jana Kantorová-Báliková.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
367749
Názov
Neandertálec otvára dvere do neznáma
Podnázov
Stredná škola môže byť fajn aj pre outsidera. Chce
EAN/ISBN
9788055168814
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Preston Norton
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/11
Edícia
YOLI
Rozsah
352
Rozmer
200×125×26 mm
Hmotnosť
0,34
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
3%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Neandertálec otvára dvere do neznáma zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.