Zmenení Parížom

slovenskí umelci a Paríž v 20. storočí

Martin Vašš

Marenčin PT2019/08 SVK Slovensky

Kniha: Zmenení Parížom - slovenskí umelci a Paríž v 20. storočí - Martin Vašš
Katalógové číslo: 363864
Ušetríte až 2,70 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU

Zoznam publikácií podporených FPU

AKTUALIZOVANÉ! Tento zoznam bol doplnený a aktualizovaný 24. marca 2023 a obsahuje tituly, ktoré boli vydané s podporou… Zistiť viac...
12,20
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Zmenení Parížom

slovenskí umelci a Paríž v 20. storočí

Kultúrny vplyv Paríža na slovenských spisovateľov a výtvarníkov, ktorí tam mali možnosť v priebehu 20. storočia absolvovať kratší alebo dlhší pobyt, bol veľký a mal priame dosahy nielen na samotnú umeleckú tvorbu, ale aj na zmeny v uvažovaní o úlohách a postavení kultúry a na samotný životný štýl viacerých slovenských umelcov. Spoločnou črtou bola evidentná snaha zúročiť nadobudnuté kultúrne skúsenosti v domácej slovenskej kultúre. Získané kultúrne vplyvy sa neredukovali len na oblasť umenia, ale prakticky na všetky oblasti každodenného života, v rámci ktorých bola významným aspektom snaha nadväzovať na francúzsky radostný a hedonistický prístup k životu. Kultúrny vplyv Paríža sa tak u slovenských umelcov mohol prejavovať vo svojej komplexnosti s presahom nielen do umeleckých sfér, ale aj do konceptov každodenného života. Vďaka výskumu zachovaných spomienok, korešpondencie a článkov môžeme na reprezentatívnom výbere osobností slovenskej literatúry a výtvarného umenia nahliadnuť do zákulisia týchto unikátnych kultúrnych a životných skúseností a pochopiť ich význam a prínos nielen pre samotných umelcov, ale aj pre modernú slovenskú kultúru.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
363864
Názov
Zmenení Parížom
Podnázov
slovenskí umelci a Paríž v 20. storočí
EAN/ISBN
9788056904435
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Martin Vašš
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/08
Rozsah
256
Rozmer
130×200 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Zmenení Parížom zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.