Kniha Stručný prehľad slovenskej gramatiky (nielen) pre školákov | kníhkupectvo Literama.sk

Stručný prehľad slovenskej gramatiky (nielen) pre školákov

Svojtka & Co.2019/06 SVK slovensky

Kniha: Stručný prehľad slovenskej gramatiky (nielen) pre školákov - 1. vydanie
2,74
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 362462
Ušetríte až 0,16 € z bežnej ceny 2,90
A navyše získate 2 vernostné body

Kniha: Stručný prehľad slovenskej gramatiky (nielen) pre školákov

Slovenská gramatika v kocke. Aj tak možno nazvať tento stručný, ucelený a prakticky usporiadaný súhrn slovenskej gramatiky. Počnúc abecedou a vybranými slovami vrátane ich zradných náprotivkov – slov, ktoré sa síce vyslovujú rovnako, ale píšu sa rozdielne a majú rôzne významy. Tieto slová, v ktorých sa často robia chyby, sú na ešte lepšie zapamätanie uvedené na príkladoch konkrétnych viet. Ďalej tu nájdete pravidlá písania i/y po tvrdých, mäkkých a obojakých spoluhláskach, písanie predpôn s- a z-, veľkých písmen, písanie y/á, i/í v koncovkách prídavných mien a rôznych pádoch zámen. Ale aj všetko o slovných druhoch, o vetnej stavbe (t.j. určovanie vetných členov a významových pomerov medzi nimi aj medzi vedľajšími a hlavnými vetami, zhoda prísudku s podmetom) alebo o písaní čiarok vo vetách a súvetiach – skrátka tu nájdete všetko, čo je pre osvojenie gramatiky slovenského jazyka nevyhnutné. Jednotlivé informácie sú prehľadne usporiadané a pravopisné javy uvedené na príkladoch tak, aby ste mali pri štúdiu slovenčiny vždy po ruke pohotového a užitočného pomocníka.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
362462
Názov
Stručný prehľad slovenskej gramatiky (nielen) pre
EAN/ISBN
9788056704455
Forma
Brožovaná
Poznámka
1. vydanie
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/06
Rozsah
12
Rozmer
210×297 mm
Hmotnosť
0,06
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Stručný prehľad slovenskej gramatiky (nielen) pre školákov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.