Základy klinickej propedeutiky, rádiológie a nukleárnej medicíny

Učebnica pre nelekárske zdravotnícke odbory

Anton Lacko; Ján Kodaj; Ján Straka; kolektív autorov

SVK Slovensky Osveta2019/04

Kniha: Základy klinickej propedeutiky, rádiológie a nukleárnej medicíny - Učebnica pre nelekárske zdravotnícke odbory - Anton Lacko; Ján Kodaj; Ján Straka; kolektív autorov
Katalógové číslo: 361900 viac »
Ušetríte až 1,62 € z bežnej ceny 8,00
A navyše získate 6 vernostných bodov
6,38
Na dopyt, preveríme dostupnosť
U dodávateľa

Kniha: Základy klinickej propedeutiky, rádiológie a nukleárnej medicíny

Učebnica pre nelekárske zdravotnícke odbory

Klinická propedeutika má poskytnúť vedomosti, ako pacienta vyšetriť, t. j. ako získať subjektívne udávané problémy chorých a vykonať fyzikálne vyšetrenie, ako tieto nálezy potom vyhodnotiť a stanoviť diagnózu. Pri určovaní diagnózy sa využívajú anamnestické údaje od pacienta, objektívne informácie zistené pri fyzikálnom vyšetrení a ďalšie nálezy komplementárnych vyšetrení, ako sú EKG, ECHOKG, rádiologické, scintigrafické, laboratórne a iné vyšetrenia. Pri stanovení diagnózy toto všetko dopĺňa aj určitá intuícia, skúsenosti a odborné znalosti toho, kto stanoví diagnózu. Táto publikácia je určená pre študentov nelekárskych zdravotníckych odborov. Jej vydanie bolo motivované snahou poskytnúť poznatky na získanie anamnézy, vykonanie základného fyzikálneho vyšetrenia pri chorobách kardiovaskulárneho, dýchacieho a endokrinného systému, pri chorobách obličiek, gastrointerstinálneho, hematologického a pohybového systému, ako aj vedomosti o vitálnych funkciách. Súčasťou publikácie sú aj základné poznatky z rádiológie a nukleárnej medicíny, teda z odborov, ktoré patria popri laboratórnych vyšetrovacích metódach k dôležitým vyšetreniam na stanovenie včasnej diagnózy. Uvedené základné poznatky sú potrebné pre prácu sestry, záchranára, fyzioterapeuta a rádiologického technika. Vedomosti z klinickej propedeutiky si možno rozšíriť štúdiom ďalšej odbornej literatúry, napríklad z tej, ktorá je uvedená na konci učebnice. Moderná medicína nie je prácou jednotlivca, je to práca tímová, v ktorej má ošetrovateľská starostlivosť nezastupiteľné miesto.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
361900
Názov
Základy klinickej propedeutiky, rádiológie a nukle
Podnázov
Učebnica pre nelekárske zdravotnícke odbory
EAN/ISBN
9788080634773
Forma
Brožovaná
Autor
Anton Lacko; Ján Kodaj; Ján Straka; kolektív autorov
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/04
Rozsah
126
Rozmer
170x240
Hmotnosť
0,22
Stav
U dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Základy klinickej propedeutiky, rádiológie a nukleárnej medicíny zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.