Kniha Shakespeare medzi Veľkým treskom a South Parkom William Shakespeare v medzipriestoroch kultúr, médií a dôb | kníhkupectvo Literama.sk

Shakespeare medzi Veľkým treskom a South Parkom

William Shakespeare v medzipriestoroch kultúr, médií a dôb

Jana Bžochová-WildEurópa • 2018/12SK slovensky

Kniha : Shakespeare medzi Veľkým treskom a South Parkom - William Shakespeare v medzipriestoroch kultúr, médií a dôb
Kúpiť
10,77
Katalógové číslo: 350890
Ušetríte až 1,22 € z bežnej ceny 11,99
A navyše získate 10 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 9 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Shakespeare medzi Veľkým treskom a South Parkom

William Shakespeare v medzipriestoroch kultúr, médií a dôb

Editorka medzinárodnej zbierky Jana B. Wild oslovila na spoluprácu nielen divadelných vedcov a kusthistorikov, ale aj vedcov a tvorcov, ktorí sa v shakespearovských ani vedeckých diskurzoch bežne neobjavujú. Shakespeare sa tu ocitá v medzipriestoroch kultúr, médií, dôb. Kniha prináša pohľady z oblasti filozofie a astrofyziky, informačných technológií a dejín divadla, stredoškolskej pedagogiky, antropológie a sociológie, kultúrnych štúdií a japonistiky, výtvarného umenia, filmu, tanca a opery, performancie a videoartu, z popkultúry a televízie, ako aj zo súčasnej drámy. Autorky a autori textov uvažujú o renesančnej astronómii a filozofii; o vnútornej slobode človeka v škrupinke mysle; o Veľkom tresku; o všadeprítomnosti všetkých minulostí; o kultúrnych kódoch a stereotypoch; o virtuálnych svetoch aj o materiálnom telesnom princípe; o slovách a obrazoch; o komikse; o vulgárnosti v rôznych jazykoch a médiách; o rituáloch; o nevysloviteľnom a (ne)viditeľnom; o apropriácii v rozličných kultúrach Európy a Ázie; o národných dejinách a národných animozitách; o hudbe, tele a pohybe; o inakosti; o ženskom princípe; o Rómoch; o legendách a mýtoch; o kultúrnej pamäti; o zabudnutých či nedokončených projektoch; o nových paradigmách; o rozdelenom aj globalizovanom svete. Zbierka s odporúčaním dvoch zahraničných recenzentov vyšla aj v angličine (Shakespeare in Between, VŠMU Bratislava 2018).

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
350890
Názov
Shakespeare medzi Veľkým treskom a South Parkom
Podnázov
William Shakespeare v medzipriestoroch kultúr, méd
EAN/ISBN
9788089666706
Forma
Brožovaná
Autor
Jana Bžochová-Wild
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/12
Rozsah
248
Rozmer
148x210
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 9 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Shakespeare medzi Veľkým treskom a South Parkom zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.