Bystrica a Bystričania 2 Ako sme tu žili - Vladimír Bárta Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Bystrica a Bystričania 2

Ako sme tu žili

Vladimír Bártaab-ART press2018/12 SVK slovensky

Kniha: Bystrica a Bystričania 2 - Ako sme tu žili - 1. vydanie - Vladimír Bárta
22,70
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 350841
Ušetríte až 5,01 € z bežnej ceny 27,71
A navyše získate 22 vernostných bodov

Kniha: Bystrica a Bystričania 2

Ako sme tu žili

Kniha Bystrica a Bystričania 2 je už piatym pokračovaním obrazovo-textových kníh o metropole stredného Slovenska v edícii Ako sme tu žili. Mala by byť nielen knihou o meste, ale najmä o živote Bystričanov v 2. polovici minulého storočia. Rovnako ako predchádzajúce publikácie, aj táto je dielom kolektívu pamätníkov na tamtie časy, ktorí k svojim spomienkam vybrali z rodinných albumov vzácne dobové fotografie prezrádzajúce čitateľom, ako vyzeralo mesto v dávnejšej i dávnej minulosti. V knihe si zaspomíname ako sa kedysi oslavoval deň matiek, ale aj veľkolepé 20.výročie osláv SNP, keď do mesta pod Urpínom priletel z Moskvy najvyšší predstaviteľ komunistického sveta Nikita Sergejevič Chruščov.

Zalistujeme si v spomienkach študentov, ktorí do Bystrice dochádzali v romantických dymiacich vláčikov, prezradíme, čo všetko bolo kedysi v dome mnohých tvárí, kde je dnes sídlo Banskobystrického samosprávneho kraja. Oživíme si spomienky na 70. roky s obľúbenými mliečnymi barmi i na útulnú turistickú chatu pod Suchým vrchom s legendárnym chatárom Ladislavom Špirkom. Kniha priblíži aj atmosféru Makabiády v roku 1936, keď sa uskutočnili Svetové zimné majstrovstvá židovskej mládeže. Čitatelia sa dozvedia aj o osudoch banskobystrických mostoch, predstavíme významných rodákov a najmä zakladateľa chodeckého športu s ktorým do Banskej Bystrice prišla aj zlatá olympijská medaila. Ponúkneme ďalší zaujímavý príbeh pohotovostného lekára Karola Miku a predstavíme najúspešnejšie banskobystrické základné a stredné školy.

Nechýba ani kronika banskobystrického života, v ktorej sa čitateľ dozvie, čo sa kedy v meste postavilo, čo sa asanovalo a čo sa kedy v Banskej Bystrici udialo. Tieto i ďalšie historické fotografie, zážitky i spomienky vytvárajú knihu, ktorá sa bude čítať, takpovediac, na jeden dúšok, až kým nezavrieme jej poslednú stranu. Unikátne ľudské príbehy doplnené vzácnymi historickými čiernobielymi, ako aj romanticky kolorovanými obrázkami a farebnými fotografiami, dodávajú publikácii aj reprezentatívny vzhľad a môže byť vhodným estetickým darčekovým predmetom pre občanov, školy, firmy a organizácie v Banskej Bystrici.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
350841
Názov
Bystrica a Bystričania 2
Podnázov
Ako sme tu žili
EAN/ISBN
9788089850679
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Vladimír Bárta
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/12
Edícia
Ako sme tu žili
Rozsah
96
Rozmer
230×270 mm
Hmotnosť
0,40
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Bystrica a Bystričania 2 zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.