Súmrak monarchie

Tragédia na zámku Mayerling a koniec habsburskej monarchie

Greg King; Penny WilsonováTATRAN2018/11 SVK slovensky

Kniha: Súmrak monarchie - Tragédia na zámku Mayerling a koniec habsburskej monarchie - 1. vydanie - Greg King; Penny Wilsonová
14,91
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 348243
Ušetríte až 3,99 € z bežnej ceny 18,90
A navyše získate 14 vernostných bodov

Kniha: Súmrak monarchie

Tragédia na zámku Mayerling a koniec habsburskej monarchie

V jedno zasnežené ráno v januári roku 1889 ustarostený komorník vyrazil zamknuté dvere komnaty v poľovníckom zámočku hlboko vo Viedenskom lese. Na honosnej, bohato vyrezávanej posteli našiel dve mŕtvoly. Na ústach mali krv. Rakúsko-uhorský korunný princ Rudolf očividne zastrelil svoju sedemnásťročnú milenku baronesu Mary Vetserovú v spánku a strávil pri jej tele niekoľko hodín. Na svitaní obrátil pištoľ proti sebe.

Nasledujúce storočie premenilo krvavú scénu na romantickú tragédiu milencov kruto stíhaných osudom, ktorí uprednostnili smrť pred chladom bezcitného viedenského cisárskeho dvora. No Súmrak monarchie je zároveň aj príbehom rodinných tajomstiev, incestných vzťahov a duševnej nevyrovnanosti, vydierania, pohlavných chorôb a politickej zrady, a takisto príbehom rozčarovaného korunného princa závislého od morfia a naivnej mladučkej dievčiny, strhnutých vírom nebezpečného smrtonosného valčíka v zahnívajúcej ríši.

Otázka, čo sa odohralo v zamknutej komnate, ostáva dodnes jednou z najvzrušujúcejších záhad histórie. Čo viedlo Rudolfa a jeho milenku k takému zúfalému činu? Išlo naozaj o samovraždu? Alebo sa v poľovníckom zámočku odohralo niečo oveľa znepokojujúcejšie, čo nakoniec vyústilo do vraždy?

Greg King a Penny Wilsonová sa na základe rozsiahleho a dôkladného štúdia viedenských archívov snažia o rekonštrukciu celej záhady, pričom uvádzajú dlho obchádzané dôkazy a fakty, ktoré presvedčivo vyvracajú romantický mýtus a konšpiračné teórie.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
348243
Názov
Súmrak monarchie
Podnázov
Tragédia na zámku Mayerling a koniec habsburskej m
EAN/ISBN
9788022209632
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Greg King; Penny Wilsonová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/11
Rozsah
312
Rozmer
147×229 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Súmrak monarchie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.