Zákaz diskriminácie v pracovnoprávnych vzťahochz dôvodu veku

Lucia Petríková

CZE Česky Leges2018/10

Kniha: Zákaz diskriminácie v pracovnoprávnych vzťahochz dôvodu veku - Lucia Petríková
Katalógové číslo: 346626 viac »
15,13

Na dopyt
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Zákaz diskriminácie v pracovnoprávnych vzťahochz dôvodu veku

Cieľom monografie je objasnenie podstaty veku ako diskriminačného dôvodu v systéme pracovného práva, s dôrazom na zákaz diskriminácie v pracovnoprávnych vzťahoch z dôvodu veku. Súčasťou tejto vedeckej práce je aj dôkladná analýza zásady rovnakého zaobchádzania v pracovnoprávnych vzťahoch (zásada zákazu diskriminácie). Uvedená zásada sa v práve Európskej únie považuje za všeobecný a centrálny princíp primárneho práva, z ktorého je odvodené sekundárne právo. Pre správne pochopenie problematiky sa v monografii stručne objasňujú aj jednotlivé diskriminačné dôvody. Dôležitou súčasťou tejto monografie je charakteristika diskriminácie z dôvodu veku z pohľadu medzinárodného pracovného práva, pracovného práva Slovenskej republiky, ale aj vo svetle judikatúry Súdneho dvora EÚ a Európskeho súdu pre ľudské práva. Následne sa skúma vplyv a význam tohto diskriminačného dôvodu na aplikačnú prax nielen de lege lata, ale aj de lege ferenda. Monografia kladie dôraz okrem iného aj na pojmy ako rovnosť, zneužitie práva, dobré mravy či priama a nepriama diskriminácia. Záverečná kapitola sa zaoberá všeobecnou charakteristikou práva na prácu a hodnotí sa v nej súčasný stav systému sociálnej bezpečnosti. Predkladaná publikácia je určená širokej odbornej verejnosti, študentom, vedeckým pracovníkom, ako aj pracovníkom legislatívnych orgánov a predstaviteľom justičných povolaní.
Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
346626
Názov
Zákaz diskriminácie v pracovnoprávnych vzťahochz d
EAN/ISBN
9788075023056
Forma
Brožovaná
Autor
Lucia Petríková
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/10
Rozsah
120
Rozmer
145x205
Hmotnosť
0,16
Stav
Na dopyt
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Zákaz diskriminácie v pracovnoprávnych vzťahochz dôvodu veku zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.