Kniha Na klávesoch vetra lístie šelestí | kníhkupectvo Literama.sk

Na klávesoch vetra lístie šelestí

Sergej Makara • Vydavateľstvo SSS • 2018/10SK slovensky

Kniha : Na klávesoch vetra lístie šelestí - 1. vydanie
Kúpiť
5,64
Katalógové číslo: 346282
Ušetríte až 1,26 € z bežnej ceny 6,90
A navyše získate 5 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Na klávesoch vetra lístie šelestí

Autor je popredným predstaviteľom ukrajinskej literatúry na Slovensku a najplodnejším prekladateľom slovenskej poézie do ukrajinčiny. Jeho poézia sa vyznačuje hlbokým lyrickým cítením, pričom však nekompromisne reflektuje i spoločenské javy. Od začiatku svojej tvorby sa S. Makara usiloval vyjadriť univerzálny vzťah človeka k matke, prírode, spoločnosti a ten bol vždy úprimný, štedrý a jednoznačný. Táto úprimnosť a štedrosť sprevádzala jeho tvorbu po celý čas. Tým si podmanil nejedného čitateľa. Jeho básnická tvorba je presiaknutá vierou vo víťazstvo dobra, krásy, pravdy a spravodlivosti. Veľkosť jeho poézie spočíva v ľudskosti, ktorú hlásal a ospevoval, poéziu nechápal ako remeslo, ale ako modlitbu. Za vrchol jeho básnickej tvorby možno považovať poému či básnickú skladbu Memento (2008), ktorá sa skladá zo 70 samostatných sloh či básní. Je to výsledok jeho dlhoročných úvah o bytí, či nebytí, o živote človeka, budúcnosti ľudstva a vôbec planéty Zem. Apeluje na svedomie ľudí, volá ich, aby sa spamätali. Skladba Memento zaujala aj Jaroslava Rezníka a preložil ju majstrovsky do slovenčiny.
Zbierka Na klávesoch vetra lístie šelestí v preklade J. Rezníka (aj s Mementom) ešte viac približuje slovenskému čitateľovi umelecký svet Sergeja Makaru.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
346282
Názov
Na klávesoch vetra lístie šelestí
EAN/ISBN
9788081940972
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Sergej Makara
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/10
Rozsah
87
Rozmer
145×218 mm
Hmotnosť
0,25
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Na klávesoch vetra lístie šelestí zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.