Chladnokrvne

Pravdivý opis viacnásobnej vraždy a jej dôsledkov

Truman Capote

Absynt2018/10 SVK Slovensky

Kniha: Chladnokrvne - Pravdivý opis viacnásobnej vraždy a jej dôsledkov - Truman Capote
Katalógové číslo: 345890
Ušetríte až 1,47 € z bežnej ceny 14,49
A navyše získate 13 vernostných bodov
Séria kníh: Edícia Prekliati reportéri
Edícia Prekliati reportéri
Titul je zaradený v tejto sérii
13,02
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Chladnokrvne

Pravdivý opis viacnásobnej vraždy a jej dôsledkov

Štvornásobná vražda, ktorá premenila americký sen na nočnú moru. Tento hrozný zločin sa stal námetom pre jednu z najslávnejších literárnych reportáží na svete. 

Reportáž je detektívka bez fikcie. O knihe Chladnokrvne svetoznámeho amerického spisovateľa Trumana Capoteho to platí dvojnásobne. Autor slávneho bestselleru Raňajky u Tiffanyho, začal svoju literárnu kariéru ako novinár a jeho reportážny román Chladnokrvne sa dnes radí medzi svetovú klasiku, ktorá spôsobila revolúciu v žánri non-fiction. 

Truman Capote rozpráva o beštiálnom zločine, ktorý v roku 1959 otriasol Spojenými štátmi. Stalo sa to v zapadnutej dedinke Holcomb v Kansase, kde dvaja muži, Smith a Hickock, zavraždili farmára s manželkou a dvomi malými deťmi. Capote sa zaoberá analýzou motívov oboch vrahov, rekonštruuje priebeh vraždy i následné vyšetrovanie. Dokumentaristický prístup, opierajúci sa o rozsiahly zber autentického materiálu sa prelína s prozaickým majstrovstvom velikána svetovej literatúry. Román Chladnokrvne nie je len obrazom chladnokrvnej vraždy, ale aj snahou nahliadnuť za oponu, ktorá ukrýva temné zákutia spoločnosti. Kniha 

Trumana Capoteho Chladnokrvne vychádza v preklade Samuela Marca.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
345890
Názov
Chladnokrvne
Podnázov
Pravdivý opis viacnásobnej vraždy a jej dôsledkov
EAN/ISBN
9788082030474
Forma
Brožovaná
Autor
Truman Capote
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/10
Rozsah
384
Rozmer
115×185
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
5.0 z 5.0
5
100.0%
(1)
4
0%
(0)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Marek 5 z 5
16.04.2019 11:12:28

Prečo Smith a Hickock zabili štyroch ľudí? Prečo vyvraždili rodinu Clutterovcov? Výborne spracovaný non fiction žáner, ktorý je aj tak trochu detektívkou. Táto kniha sa opiera o reálne svedecké výpovede skutočne spáchaného zlocinu. Jeho brutalta a zároveň prevedenie otriasla s každým v mestečku. Nedôvera sa v kráda medzi susedov a nikto nikomu neverí. Všetci sa začínajú na tých druhých pozerať cez prsty a sused už nie je susedom. Kto to mohol byť, keď páchtelia sú neznámi a nedolapiteľní, čo bolo skutočným motívom tohto činu? Reportážnym štýlom sa však autor prehrýzol ku koreňu zločinu. Popisuje samotné vyšetrovanie, skvelú prácu detektívov s paralelou života dvoch hlavných aktérov vraždy. Ich pohnútky, motívy až k času, kedy sú zatknutí. Je to reportáž, ale naozaj napínavá. Knihu odporúčam.