Kniha Chlapec bez mena Skutočný príbeh Marta Fartelová | kníhkupectvo Literama.sk

Chlapec bez mena

Skutočný príbeh

Marta FartelováMOTÝĽ • 2018/10SK slovensky

Kniha : Chlapec bez mena - Skutočný príbeh - 1. vydanie
Kúpiť
8,16
Katalógové číslo: 344664
Ušetríte až 2,74 € z bežnej ceny 10,90
A navyše získate 8 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:
Kolekcia titulov: Holokaust
Holokaust
Pozrite si celú kolekciu...

Kniha: Chlapec bez mena

Skutočný príbeh

Výnimočný príbeh židovského chlapca z Bratislavy inšpirovaný skutočnými spomienkami starého muža, ktoré boli zamknuté v tajných zákutiach jeho pamäte viac ako sedemdesiat rokov.

... až neskôr som si uvedomil, že keď som mamu videl zahnúť za roh dlhej chodby a keď som posledný raz sledoval jej zvesené a plačom otriasajúce sa plecia, bol to posledný pohľad na dlhý a neurčitý čas...

Malý David so svojimi rodičmi len o vlások unikne transportu do koncentračného tábora. Po tom, čo jeho otec zahynie pri pokuse nájsť im nový bezpečný domov vo Švajčiarsku, sa vydajú s mamou na nebezpečný útek cez hranicu do Budapešti, dúfajúc, že im pomôže bohatý strýko. Keď sa im aj ten otočí chrbtom, zostáva im jediný spôsob, ako si zachrániť holý život, a to ich vzájomné odlúčenie. David najprv putuje do opatery k starej žene, ale tá ho zo strachu vyženie. Ťažko chorý Dávid sa nakoniec dostane do sirotinca a o svojej mame nepočuje viac ako dva roky. Keď sa napokon ocitá v osvienčimskom pekle, má pocit, že všetka ich snaha o záchranu života bola zbytočná a vzájomné odlúčenie úplne nezmyselné.

... v tých časoch vyplávali na povrch skutočné charaktery ľudí. Vtedy sa rodili hrdinovia, no tiež sa ukazovali zbabelci a sebci...

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
344664
Názov
Chlapec bez mena
Podnázov
Skutočný príbeh
EAN/ISBN
9788081641688
Forma
Pevná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Marta Fartelová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/10
Rozsah
264
Rozmer
135×205
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
25%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Chlapec bez mena zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.