Kniha 100 rokov Česka a Slovenska Najdôležitejšie a najzaujímavejšie politické, spoločenské, ekonomické, kultúrne a športové udalosti Igor Ďurič, Peter Hricák | kníhkupectvo Literama.sk

100 rokov Česka a Slovenska

Najdôležitejšie a najzaujímavejšie politické, spoločenské, ekonomické, kultúrne a športové udalosti

Igor Ďurič, Peter Hricák • Dixit • 2018/10SK slovensky

Kniha : 100 rokov Česka a Slovenska - Najdôležitejšie a najzaujímavejšie politické, spoločenské, ekonomické, kultúrne a športové udalosti - 1. vydanie
Kúpiť
17,32
Katalógové číslo: 344646
Ušetríte až 4,63 € z bežnej ceny 21,95
A navyše získate 17 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:
Kolekcia titulov: Čítame radi - podporené knihy
Čítame radi - podporené knihy
Pozrite si celú kolekciu...

Kniha: 100 rokov Česka a Slovenska

Najdôležitejšie a najzaujímavejšie politické, spoločenské, ekonomické, kultúrne a športové udalosti

Titul 100 rokov Česka a Slovenska je úplne iný, ako bežné publikácie o histórii.

Storočné dejiny štátu predstavuje netradičnou a vizuálne atraktívnou kombináciou výstižných stručných textov a pútavých originálnych celostranových ilustrácií vo forme detailných perokresieb. Exkluzivitu knihy znásobuje exkluzívne materiálové prevedenie. Každému roku histórie Česka a Slovenska je v knihe venovaná jedna dvojstrana.

Čitateľ sa v skratke môže zoznámiť s 365 najdôležitejšími a najzaujímavejšími politickými, spoločenskými a ekonomickými udalosťami, kľúčovými pre vnútorný dejinný vývoj štátu, ale aj udalosťami kultúrnymi či športovými. Spozná ľudí, ktorí predchádzajúcich 100 rokov šírili slávu Československa, Česka a Slovenska v zahraničí či už vedeckými objavmi a vynálezmi alebo v športe a umení.

Kniha má ambície u všetkých generácií čitateľov vyvolať či obnoviť oprávnený pocit úcty a hrdosti k dejinám nášho spoločného štátu. Publikácia je určená každému záujemcovi o históriu, patrí do všetkých domácnosti, ktoré si cieľavedome tvoria svoje rodinné knižnice a iste sa dostane nielen do verejných knižníc ale aj do škôl.

Titul je výsledkom práce kolektívu pod vedením Igora Ďuriča, PhD., ktorý je autorom textovej časti. Igor Ďurič je autorom a spoluautorom dvoch knižných publikácií, venujúcich sa genealógii a novovekej štátnej správe a viacerých článkov na tieto témy. Odborným garantom a recenzentom faktografie je Marína Zavacká, PhD. z Historického ústavu SAV – oddelenie najnovších dejín. Je známa širokou publikačnou činnosťou a množstvom citácií a recenzií v domácich a zahraničných publikáciách. Ilustrácie vytvoril Peter Hricák. Svojimi skúsenosťami s kresbou historických reálií a tvorbou historických kostýmov sa približuje aj čitateľovi strednej a staršej generácie. Je znalcom a propagátorom histórie, pôsobí tiež v Klube vojenskej histórie Teokratos. Grafické spracovanie realizoval Martin Janoško. Na knižnej tvorbe participuje od roku 1998, najmä v oblasti výtvarného umenia, beletrie, histórie a hudby. Jeho dizajnérske realizácie prispeli k úspechom finalistov výtvarných, hudobných a literárnych ocenení, napr. ceny Anasoft litera, ceny Jána Johanidesa, Radio_Head Awards, Ceny Oskara Čepana, Prix Ars Electronica, a ďalších.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
344646
Názov
100 rokov Česka a Slovenska
Podnázov
Najdôležitejšie a najzaujímavejšie politické, spol
EAN/ISBN
9788089662272
Forma
Pevná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Igor Ďurič, Peter Hricák
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/10
Rozsah
216
Rozmer
220×280
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

100 rokov Česka a Slovenska zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.