Kniha Krvavý pomaranč Vie, že to, čo robí, je zlé. Ale je to silnejšie ko ona. Harriet Tyceová | kníhkupectvo Literama.sk

Krvavý pomaranč

Vie, že to, čo robí, je zlé. Ale je to silnejšie ko ona.

Harriet Tyceová • IKAR • 2019/03SK slovensky

Kniha : Krvavý pomaranč - Vie, že to, čo robí, je zlé. Ale je to silnejšie ko ona. - 1. vydanie
Kúpiť
10,82
Urobila som to. Zabila som ho. Mala by som zhniť vo väzení. Sledujem ťa. Viem, čo robíš.
Katalógové číslo: 342743
Ušetríte až 2,08 € z bežnej ceny 12,90
A navyše získate 10 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Krvavý pomaranč

Vie, že to, čo robí, je zlé. Ale je to silnejšie ko ona.

Kvrvavý pomaranč

Alison má všetko. Milujúceho, aj keď trochu suchopárneho manžela, rozkošnú šesťročnú dcérku a kariéru advokátky na vzostupe – práve dostala svoj prvý prípad vraždy. Lenže nič nie je také, ako to navonok vyzerá.

Už len jednu noc. Potom s ním skončím.

Alison priveľa pracuje, priveľa pije a zanedbáva svoju rodinu. Má vášnivý románik s kolegom, ktorého záľuba posúvať hranice je občas nad jej sily.

Urobila som to. Zabila som ho. Mala by som zhniť vo väzení.

Klientka jej prvého prípadu vraždy Madeleine nepopiera, že dobodala svojho manžela na smrť, a chce sa priznať. Lenže niečo na jej príbehu nesedí. Pri príprave obhajoby Alison nachádza isté paralely medzi svojím a Madeleininým životom. Záchrana tejto ženy môže byť prvým krokom k tomu, aby zachránila aj sama seba.

Sledujem ťa. Viem, čo robíš.

Niekto pozná jej tajomstvá. Niekto chce, aby zaplatila za všetko, čo urobila aj čo neurobila. A nemieni s tým prestať, kým Alison všetko nestratí.

Z anglického originálu Blood Orange (Wildfire, Grand Central Publishing, London 2019) preložila Beata Horná.

Úryvok z obsahu knihy

Najprv si zapálite cigaretu, vtiahnete do seba dym a vyfúknete ho k stropu. Pri prvom vdýchnutí sa vám dym zachytí v hrdle, potom prenikne do pľúc a rozpustí sa v krvnom obehu. Cigaretu položíte do popolníka a začnete pripravovať scénu. Kľaknete si na pohovku a pripevníte lano o policu. Dym sa vám plazí po tvári a štípe vás v očiach.

Potom omotáte okolo lana hodvábnu šatku, aby nebolo také drsné, a potiahnete raz, dvakrát. Musíte sa presvedčiť, či je bezpečné. Už ste to predtým robili. Skúšali ste to, nacvičovali. Merali do dokonalej kalibrácie. Len potiaľ, ani o kúsok ďalej. Nechcete pád. Chcete len malú smrť.

Obrazovka je nastavená, stačí stlačiť gombík a film, ktorý ste si vybrali, sa spustí.

A posledná rekvizita, pomaranč, čo leží na tanieri. Vezmete nôž, ostrý, s drevenou rukoväťou a so škvrnitou oceľovou čepeľou, a zapichnete ho do pomaranča. Polovica, štvrtina. Osmina. Oranžová šupka, biela dužina, červená šťava stekajúca po čepeli, farebné spektrum zapadajúceho slnka.

To všetko sú dekorácie, ktoré potrebujete. Pruh cigaretového dymu stúpa k stropu, postavy tancujú na obrazovke pred vašimi očami. Mäkkosť hodvábu na drsnom lane. Búšenie srdca v ušiach, keď to konečne prichádza, kyslá chuť citrusu na jazyku, aby vás odtiaľ stiahla späť, až po bod, odkiaľ niet návratu.

Zakaždým to funguje. Viete, že ste v bezpečí, osamote.

Za zavretými dverami, len vy a to úžasné vyvrcholenie, ktoré čoskoro príde.

Už len zopár úderov srdca

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
342743
Názov
Krvavý pomaranč
Podnázov
Vie, že to, čo robí, je zlé. Ale je to silnejšie k
EAN/ISBN
9788055165424
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Harriet Tyceová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2019/03
Rozsah
296
Rozmer
200×125×30 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
16%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Hodnotenie 4.0 z 5

5  
0.0%
 (0)
4  
100.0%
 (1)
3  
0.0%
 (0)
2  
0.0%
 (0)
1  
0.0%
 (0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Dominik 06.04.2019 10:49:59

Osobne mám veľmi rád, hovoriac o krimi príbehu, ak autor prepája určitý prípad aj s líniou vyšetrovateľa, ktorý má tiež svoj vlastný príbeh a vlastný osobný život. V prípade Krvavého pomaranča je línia vyšetrovateľky, respektíve v tomto prípade advokátky Alison, priam ústredná. Niekedy máte dokonca pocit, že sa príbeh dostáva do úzadia, a kniha sa zameriava skôr na jej osobný život. Autorka sa veľmi rada zahráva s vašou mysľou a pozornosťou. Upriami ju napríklad na zanedbateľný detail a vám doslova ubznikne to podstatné. Hlavnú hrdinku vykresľuje ako ženu, ktorá má problémy s alkoholom, a hoci ju doma čaká manžel a malá dcéra, vzápätí ju autorka zobrazuje pri sexe s kolegom. Aj práve preto poukazuje Harriet Tyceová na to, ako hlboko môže človek klesnúť, a tiež na to, čo ho k takému správaniu priviedlo. Ak by som to mal zhrnúť, Krvavý pomaranč výrazne neohúri, ani nesklame. Vnímam ho skôr ako príjemné oddychové čítanie, ktoré vás prinúti zamyslieť sa a uvažovať o páchateľovi.