Kniha Nestorov letopis: Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi | kníhkupectvo Literama.sk

Nestorov letopis: Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi

Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi

Vydavateľstvo SSS • 2018/08SK slovensky

Kniha : Nestorov letopis: Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi - Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi - 1. vydanie
Kúpiť
12,20
Katalógové číslo: 340799
Ušetríte až 2,70 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 12 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:
Kolekcia titulov: Zoznam publikácií podporených FPU
Zoznam publikácií podporených FPU
Pozrite si celú kolekciu...

Kniha: Nestorov letopis: Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi

Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi

Nakoniec sme sa aj na Slovensku dočkali! Dobrých deväťsto rokov od vzniku najstaršieho slovanského letopisu, známeho ako Povesť vremennych let, vychádza toto nádherné a poučné dielo aj v slovenskom preklade. Neodmysliteľný odkaz staroslovanskej písomnosti, bez ktorého je napríklad poznanie cyrilometodskej misie a jej výsledkov neúplné, vďaka úsiliu a znalostiam profesora Miroslava Daniša nakoniec vychádza aj u nás, kde sa tak vehementne hlásime k cyrilometodskému odkazu a kde až dosiaľ existujú vážne trhliny v jeho poznaní. Týmto prekladom jedna z nich, a dosť podstatná, zmizla. Nielen špecialisti na túto oblasť poznania, ale aj širšia verejnosť sa môže oboznámiť s tým, čo celé stáročia formovalo religiózno-kultúrne a politické vedomie väčšej časti Slovanov a až dodnes ovplyvňuje ich vnímanie dejín. Nestorov letopis alebo Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi je akýmsi zborníkom historických poučení zložený z rôznorodého historického a literárneho materiálu. Inak povedané, ide o historickú chrestomatiu, rukoväť na poučenie ďalším generáciám, poučenie duchovné a historické zároveň, ukazujúce na zmysel dejín aj života. Z toho uhla pohľadu pre mnohých dodnes nestratil nič na svojom význame, a to nielen ako historického pamätníka, ale i stále živého duchovného poučenia. Nestorov letopis zhromaždil vo veľkom množstve a objeme materiál rozprávaní, povestí, legiend, ústne poetické tradície a rozličné historické osoby a udalosti, vrátane tých, ktorých svedkom bol samotný autor, respektíve, ktoré sa odohrali v jeho dobe. Navyše, tradície v ňom zachytené nie sú len „slovanské“. Ich rozmer je naozaj „globálny“ i univerzálny. Je to tradícia človečenstva, tragicky rozdeleného a hľadajúceho k sebe cestu. Knihu zdobia ilustrácie akad. maliara Miroslava Cipára.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
340799
Názov
Nestorov letopis: Povesť o dávnych časoch na ruske
Podnázov
Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi
EAN/ISBN
9788082020253
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/08
Rozsah
319
Rozmer
175×247 mm
Hmotnosť
0,68
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Nestorov letopis: Povesť o dávnych časoch na ruskej zemi zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.