Vdovy

Lynda La Plante

SVK Slovensky IKAR2018/11

Kniha: Vdovy - 1. vydanie - Lynda La Plante
Vdovy pôvodne vznikli ako úspešný televízny seriál a do kín prichádza filmová verzia v réžii oscarového režiséra Steva McQueena
Katalógové číslo: 338432 viac »
12,65

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Vdovy

Harry Rawlins bol takmer dvadsať rokov mozgom tímu, ktorý páchal lúpežné prepady a krádeže. Prepad pancierového auta prevážajúceho veľkú sumu peňazí v podjazde pod londýnskym Strandom mal priniesť členom gangu obrovské bohatstvo, no pre osudovú chybu sa im akcia vymkla z rúk a skončila sa tragicky. Harry vždy vravieval svojej žene Dolly, že sa nemusí báť, keby sa mu niečo stalo, chlapi z jeho tímu – Joe a Terry – pôjdu v jeho šľapajach a o všetkých sa postarajú. 

Napokon však osud rozdal karty inak. Všetci traja lupiči zostali uväznení v horiacej dodávke, ktorá vzápätí vybuchla. 

Dolly mala tri možnosti: zmieriť sa so situáciou a odovzdať Harryho cenné účtovné knihy aj s opismi a plánmi akcií polícii, predať ich konkurencii alebo... spolu s ďalšími dvomi vdovami prevziať „podnik“ a prežiť. Dolly, Shirley a Linda sa rozhodli – a v pätách majú nielen políciu, ale aj ďalších záujemcov o miliónový lup. 

Vdovy pôvodne vznikli ako úspešný televízny seriál a do kín prichádza aj filmová verzia v réžii oscarového režiséra Steva McQueena. 

Z anglického originálu Widows (Zaffre Publishing, London 2018) preložila Martina Zrubáková.

Podrobnejšie info...

Tu je zoznam vlastností a atrbútov, ktoré sa nám podarilo zistiť. Ak chcete vedieť viac, kľudne nás kontaktujte.

Katalógové číslo
338432
Názov
Vdovy
EAN/ISBN
9788055163307
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Lynda La Plante
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/11
Rozsah
432
Rozmer
200×125×38 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%
Úryvok z obsahu knihy...

Máme pre vás úryvok z knihy na prečítanie. Čo poviete, páči sa vám táto kniha?

Dolly sa vrátila do sauny a našla ich, ako sa objímajú a plačú odušu. Chvíľu vydržala, no napokon sa k nim pridala aj ona. Prvýkrát si takto od srdca poplakala na verejnosti. Výnimočne sa za to nehanbila. Všetky tri sú vdovy a ťaží ich bremeno rovnakého smútku. Neobávala sa, že by mohla vyzerať ako slaboška. Akosi podvedome týmto dvom ženám dôverovala. To bolo pre Dolly podstatné u každého človeka. Dôvera.

 Keď napätie trocha povolilo, pokračovala v načatom rozhovore.

„Zavolala som vás sem, hoci som si nebola istá, koľko vám poviem. No už to viem. Pokiaľ ide o Harryho účtovné knihy, máme dve možnosti...“

„Máme?“ prerušila ju Linda. Dolly sa sotva badateľne usmiala. Linda stíchla a odrazu bola samé ucho.

„Harry pripravoval akcie na celé mesiace dopredu a všetko si zapisoval. Keby sa jeho účtovné knihy dostali do rúk Fisherovcom, nikto by na nich nemal. Tak ako nikto nemal na Harryho. Naša prvá možnosť je, že predáme účtovné knihy Fisherovcom a oni sa zaviažu, že nám dajú určité percento z každého biznisu. Alebo máme druhú možnosť, že ich nepredáme...“ Dolly sa zhlboka nadýchla. Linda a Shirley sa hneď naklonili bližšie k nej. „... a dotiahneme do konca tú veľkú akciu, čo naplánoval Harry.“

Hodnotenia zákazníkov mohlo by Vás zaujímať

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
4.0 z 5.0
5
0%
(0)
4
100.0%
(1)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Dominik 4 z 5
08.12.2018 18:07:36

Lynda La Plante ma dokázala až do samého konca držať v napätí a čakať, ako sa príbeh nakoniec skončí. Dozaista treba pochváliť aj dialógy medzi postavami. Vyznievali realisticky a vdovy sa vám veľmi rýchlo dostanú pod kožu. Autorka vás prinúti premýšľať nad príbehom a neustále poukazuje na hrozby, ktoré na postavy číhajú. La Plante vytvorila silné ženské hrdinky a práve ich charaktery vytvárajú celý príbeh. Poukazuje na ich odvahu, organizovanosť a schopnosť adaptácie. Ak sa počas čítania do príbehu vžijete, budete s vdovami prežívať celú akciu. Budete im držať palce, smiať sa s nimi, a dúfať, že uspejú.