Vyznamenanie

Danielle SteelIKAR • 2018/06SK slovensky

Kniha : Vyznamenanie - 1. vydanie
Kúpiť
10,69
Katalógové číslo: 329574
Ušetríte až 1,21 € z bežnej ceny 11,90
A navyše získate 10 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní

Kniha: Vyznamenanie

V roku 1940 obsadí nemecká armáda Francúzsko a šestnásťročná Gaëlle sa stáva svedkom vojnových hrôz. Jej najlepšiu priateľku Rebeku Feldmannovú aj s rodinou deportujú a v Gaëllinom rodnom dome sa usídlia Nemci. Nikomu nemožno veriť, z priateľov sa stávajú udavači a pokrytci. Gaëlle sa po týchto skúsenostiach rozhodne pre nebezpečný krok a pripojí sa k Hnutiu odporu, pričom riskuje vlastný život. Karty zamieša aj nemecký veliteľ okupujúci ich dom, ktorý ju zatiahne do svojich tajných plánov. Spolupráca s Nemcom však Gaëlle na dlhé roky poznačí a ona je nútená odísť po vojne do Paríža, kde sa stáva Diorovou modelkou. Stále dúfa, že Rebeku ešte uvidí.

Vyznamenanie je veľkolepý emocionálny príbeh od jednej z najnadanejších autoriek Danielle Steel, ktorý zachytáva historické udalosti a tragické osudy, no zároveň poukazuje na nezlomnosť ducha a silný charakter.

Z anglického originálu The Award (Delacorte Press, an imprint of Random House, a division of Penguin Random House LLC, New York 2016) preložila Zuzana Gašparovičová.

Úryvok z obsahu knihy

„Do toho domu viac nevkročíš. Nesnaž sa po kamarátke pátrať. Už ju neuvidíš, Gaëlle. Je to jasné? Aj tak by si sa nič nedozvedela. Je nebezpečné sa na ňu vôbec pýtať.“

„Musím to zistiť, ocko,“ vyriekla nešťastne Gaëlle.

„Nemusíš!“ skríkol otec. „Choď do svojej izby.“

Gaëlle sa po tvári skotúľali slzy ani hrachy. Vošla do svojej izby a ľahla si na posteľ. V hlave si dokola prehrávala strašnú scénu. Keď sa mama dozvedela, čo sa stalo, dôrazne Gaëlle varovala, aby sa do ničoho neplietla. Vedela, ako sa dievčatá mali rady, ale ich priateľstvo patrilo minulosti. Gaëlle nesmie nič podnikať na vlastnú päsť, inak privedie seba aj celú rodinu do záhuby.

„Sľúb mi, že ju nebudeš hľadať,“ naliehala matka, bledá a utrápená.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
329574
Názov
Vyznamenanie
EAN/ISBN
9788055160016
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Danielle Steel
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/06
Rozsah
288
Rozmer
200×125×27 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
10%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Vyznamenanie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.