A Galaxy of Her Own

Libby Jackson

SLOVART2017 GBR Anglicky

Kniha: A Galaxy of Her Own - Libby Jackson
Katalógové číslo: 321113
Ušetríte až 1,22 € z bežnej ceny 19,95
A navyše získate 18 vernostných bodov
18,73
Posledné kusy u vydavateľa. Dodané množstvo a termín negarantujeme.
Skladom u dodávateľa

Kniha: A Galaxy of Her Own

From small steps to giant leaps, A Galaxy of Her Own tells fifty stories of inspirational women who have been fundamental to the story of humans in space, from scientists to astronauts to some surprising roles in between.From Ada Lovelace in the nineteenth century, to the women behind the Apollo missions, from the astronauts breaking records on the International Space Station to those blazing the way in the race to get to Mars, A Galaxy of Her Own reveals extraordinary stories, champions unsung heroes and celebrates remarkable achievements from around the world.Written by Libby Jackson, a leading UK expert in human space flight, and illustrated with bold and beautiful artwork from the students of London College of Communication, this is a book to delight and inspire trailblazers of all ages.Packed full of both amazing female role models and mind-blowing secrets of space travel, A Galaxy of Her Own is guaranteed to make any reader reach for the stars.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
321113
Názov
A Galaxy of Her Own
EAN/ISBN
9781780898360
Forma
Tvrdá
Autor
Libby Jackson
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017
Rozsah
144
Rozmer
18.6 x 24.9 cm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Posledné kusy u vydavateľa. Dodané množstvo a termín negarantujeme.
Sadzba DPH
10%
Zľava
6%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
A Galaxy of Her Own zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.