Podzemná železnica

Colson Whitehead

IKAR2018/06 SVK Slovensky

Kniha: Podzemná železnica - 1. vydanie - Colson Whitehead
Pulitzerova cena 2017
Katalógové číslo: 320269
Ušetríte až 1,66 € z bežnej ceny 14,90
A navyše získate 13 vernostných bodov
13,24
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Podzemná železnica

Georgia, polovica 19. storočia.

Cora je mladá otrokyňa na bavlníkovej plantáži. Aj medzi svojimi však patrí medzi vyvrheľov. Keďže dospieva a stáva sa ženou, dobre vie, že ju čaká ešte viac utrpenia. A tak keď ju otrok Caesar osloví, aby spolu s ním ušla podzemnou železnicou na sever, Cora sa napokon rozhodne pre tento riskantný krok.

Hoci výrazom „podzemná železnica“ sa v dejinách USA tradične označuje sieť tajných ciest a úkrytov pre otrokov na úteku, tu ide o skutočnú koľajovú vlakovú dráhu pod povrchom zeme. Coru čaká strastiplná púť cez jednotlivé štáty a na každej zastávke – podobne ako Gulliver na svojich cestách – prežíva nové dobrodružstvo a stretáva sa s novou podobou sveta.

Podzemná železnica je strhujúci román, v ktorom nájdeme brutálny realizmus i poetickú krásu, zúfalstvo aj nádej.

Z anglického originálu The Underground Railroad (Doubleday, a division of Penguin Random House LLC, New York 2016) preložil Vladislav Gális.

Úryvok z obsahu knihy ... Vedela, že belošskí vedci nazerajú pod povrch vecí, aby porozumeli, ako čo funguje. Ako sa hýbu hviezdy v noci, ako sa v krvi spájajú telesné šťavy. Akú teplotu potrebuje bavlna, aby dala zdravý výnos. Ajarry sa vedecky venovala vlastnému čiernemu telu a hromadila pozorovania. Každá vec mala svoju hodnotu, a ako sa táto hodnota menila, menilo sa aj všetko ostatné. Puknutá miska z tekvice mala menšiu hodnotu ako taká, z ktorej nevytekala voda, háčik, na ktorom sa sumce udržali, bol cennejší ako taký, z ktorého skĺzla návnada. V Amerike sa z ľudí stali veci. Starca, ktorý neprežije plavbu oceánom, je lepšie utratiť hneď na začiatku. Zato mladík zo silného kmeňa rozbúril zákazníkom krv. Mladá otrokyňa, ktorej len pučali prsia, bola ako mincovňa, ako dobrá investícia, čo rodí peniaze. Ak ste tam boli vec – voz, kôň alebo otrok –, vaša hodnota sa odvíjala od vašich možností. A ona vedela, kde je jej miesto.
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
320269
Názov
Podzemná železnica
EAN/ISBN
9788055160009
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Colson Whitehead
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/06
Rozsah
336
Rozmer
200×125×30 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Podzemná železnica zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.