Kniha Dejiny písané vodkou Alkohol, autokracia a tajné dejiny Ruska Mark Lawrence Schrad | kníhkupectvo Literama.sk

Dejiny písané vodkou

Alkohol, autokracia a tajné dejiny Ruska

Mark Lawrence Schrad • Premedia • 2017/12SK slovensky

Kniha : Dejiny písané vodkou - Alkohol, autokracia a tajné dejiny Ruska
Kúpiť
21,64
Katalógové číslo: 319700
Ušetríte až 3,26 € z bežnej ceny 24,90
A navyše získate 21 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 5 dní
Skladom u dodávateľa:

Kniha: Dejiny písané vodkou

Alkohol, autokracia a tajné dejiny Ruska

Vodka v minulom storočí zabila v Rusku viac ľudí ako Hitler. A zabíja ich dodnes.

Krajinu s imidžom supervelmoci už stáročia ničí závislosť na alkohole, ktorú podporujú autokratickí vládcovia. Po väčšinu času štátnu kasu až z tretiny plnili príjmy z predaja vodky a všetky pokusy zbaviť sa jej skončili katastroficky – na prohibíciu doplatil posledný cár aj posledný komunistický vodca. Reformy zmietli reformátorov, vodka zostala.

Oceňovaná kniha popredného amerického rusistu prináša prekvapivý pohľad na ruské dejiny a jeden dôležitý faktor, ktorý zvyčajne podceňujeme, či rovno prehliadame. Zničujúce dedičstvo vodky je vari tou najväčšou politickou výzvou nielen súčasnej generácie ruských politikov, ale aj tých budúcich.

Autor si kladie množstvo provokatívnych otázok: Akým spôsobom využívali ruskí vládcovia alkohol na upevnenie svojej autokratickej moci? Akú úlohu hral alkohol v cárskych sprisahaniach? Bolo katastrofálne rozhodnutie cára Mikuláša II. o prohibícii skutočným katalyzátorom boľševickej revolúcie? Stal by sa Sovietsky zväz svetovou veľmocou bez alkoholu? Ako prispela vodka k pádu komunizmu a poškodeniu verejného zdravia v 90. rokoch minulého storočia? Dokáže dnešný Kremeľ prekonať ťažkú historickú záťaž, zredukovať enormnú konzumáciu alkoholu v krajine a tým prispieť k skvalitneniu životnej úrovne, prosperite a demokracii v Rusku?

Popredný svetový rusista dokladá, že deštrukčný alkoholizmus nie je súčasťou genetického kódu Rusov, ako skôr dôsledok politického systému, ktorý využíva a zneužíva vodku ako nástroj štátnosti.

Kniha analyzuje úlohu vodky v rôznych historických obdobiach, od cára Ivana Hrozného až po aktuálnu putinovskú súčasnosť.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
319700
Názov
Dejiny písané vodkou
Podnázov
Alkohol, autokracia a tajné dejiny Ruska
EAN/ISBN
9788081595417
Forma
Pevná, s prebalom
Autor
Mark Lawrence Schrad
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/12
Rozsah
480
Rozmer
170×240
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 5 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Dejiny písané vodkou zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.