Tajomstvá živých

Má právo na pokojný život, keď v minulosti zlyhala?

Carol WyerováIKAR2018/04 SVK slovensky

Kniha: Tajomstvá živých - Má právo na pokojný život, keď v minulosti zlyhala? - 1. vydanie - Carol Wyerová
Katalógové číslo: 317712
Séria kníh: Detektívka Robyn Carterová
Detektívka Robyn Carterová
Titul je zaradený v tejto sérii

Kniha: Tajomstvá živých

Má právo na pokojný život, keď v minulosti zlyhala?

Dokonalá rodina, ktorá skrýva znepokojúce tajomstvá. Vrah, ktorý chce, aby pravda vyšla najavo.

Za veľmi podozrivých okolností zmizne učiteľ a je zavraždený milionár.

Hruď sa jej dvíhala a klesala, od strachu lapala dych, ale prišla neskoro. Už videla to, čoho sa najväčšmi obávala - zadné sedadlo auta bolo prázdne.

Jej dievčatko zmizlo.

Abigail žije spokojný život v dokonalej rodine so svojim oddaným a milujúcim manželom a s rozkošnou malou dcérkou Izzy. Za vonkajšou dokonalosťou je však ukryté tajomstvo, ktoré Abigail úspešne tají. Ale niekto predsa len pozná, čo za kostlivca skrýva v skrini a chce, aby pravda bola odhalená.


Detektívka Robyn Carterová pri vyšetrovaní vrážd dvoch mužov najprv nevidí žiadny súvis. Postupne ju však vyšetrovanie privedie k Abigail, k perfektnej manželke a matke malej Izzy. Keď sa detektívka dostáva na stopu vraha, malú Izzy unesú z parkoviska. Aké je spojenie medzi Abigail a obeťami? A prečo Abigail dostávala výhražné správy z anonymného čísla? Prečo uniesli jej dcéru?

Detektívka je vďaka svojim inštinktom presvedčená, že vraždy a únos sú navzájom prepojené. Má sklony k impulzívnemu konaniu, ale je si toho vedomá a hlboko sa jej vrylo do pamäti, že naposledy, keď takto konala, jej snúbenec prišiel o život. Jeho smrť si stále vyčíta. Aby vyriešila tieto prípady, musí sa znova postaviť na nohy a začať si hlavne veriť a to veľmi rýchlo. Musí odhaliť a chytiť nebezpečného sériového vraha, ináč malé dievčatko zomrie....

Pútavý a napínavý thriller s rýchle gradujúcim dejom.

Z anglického originálu Little Girl Lost (Bookouture, an imprint of Storyfide Ltd, Ickenham 2017) preložila Jana Seichertová.

© 2018 Literama

Úryvok z obsahu knihy

„Haló! Je tam niekto? Nemohli by ste mi pomôcť? Spadol som!“ zvolal. „Prosím,“ dodal hlasnejšie. Nijaká odpoveď.

Pozrel na svoje lacné tenisky a napadlo mu, či za jeho nehodu nemôžu ony. Vtom zbadal príčinu svojho pádu – k stromu bol priviazaný kus hrubej plastovej šnúry, aké sa používajú na sušenie bielizne. Niekto mu úmyselne podtrhol nohy.

Na ďalšie úvahy nemal čas. V zornom poli sa objavila postava a zastala vedľa stromov.

Paulovo pulzujúce srdce zovrela neviditeľná ruka. Zmysly ho nabádali, aby utiekol, ale bolesť vystreľujúca z nohy mu prezradila, že by iba kríval. Postava sa pohla k nemu. Na tvár jej dopadli tiene a zmenili ju na grotesknú masku.

Paul sa zhlboka nadýchol. „Musíme sa porozprávať. Vymyká sa to spod kontroly. Mohli by sme ten problém vyriešiť.“

Postava sa k nemu ešte viac priblížila. Zamaskovaná stromami vyzerala ako duch alebo anjel letiaci k nemu. Zdvihla obe ruky a odhalila, čo bolo predtým skryté.

„Neskoro,“ vyhlásila postava. „Už si mal príležitosť.“

Skôr ako stihol zareagovať, vrhla sa naňho. Výkrik mu stúpal hore hrdlom, ale k ústam už nedorazil. Paul bez jediného zvuku klesol na zem. Odohral svoje posledné predstavenie.


Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
317712
Názov
Tajomstvá živých
Podnázov
Má právo na pokojný život, keď v minulosti zlyhala
EAN/ISBN
9788055159126
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Carol Wyerová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/04
Rozsah
440
Rozmer
200×125×38 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
69%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Tajomstvá živých zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.