Krvavý január

Akú moc majú peniaze privilegovaných?

Alan Parks

IKAR2018/01 SVK Slovensky

Kniha: Krvavý január - Akú moc majú peniaze privilegovaných? - 1. vydanie - Alan Parks
Katalógové číslo: 304384
3,82

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Krvavý január

Akú moc majú peniaze privilegovaných?

Keď dospievajúci chlapec zastrelí mladé dievča priamo na rušnej autobusovej stanici v centre Glasgowa a vzápätí spácha samovraždu, detektív Harry McCoy nepochybuje, že to nebola náhoda. Spolu s novým partnerom sa vrhá do vyšetrovania, neváha pritom využiť ani svoje dlhoročné styky s podsvetím. Stopy ho čoskoro privedú k tajnému spoločenstvu, ktoré vedie najbohatšia glasgowská rodina, Dunlopovci. McCoyov šéf nechce, aby sa v tom ďalej rýpal, ako keby boli Dunlopovci nedotknuteľní. Lenže McCoy má iný názor...

Krvavý január je spletitý príbeh, ktorý na pozadí odvrátenej strany života zámožnej elity, významných i bezvýznamných figúrok hudobnej branže a drsných gangov zo špinavých predmestí, oživuje temnú podobu Glasgowa sedemdesiatych rokov a predstavuje nový elektrizujúci hlas v škótskej detektívnej literatúre.

Preložil Patrik Roľko

Úryvok z obsahu knihy ... Po rokoch policajti, ktorí pracovali na Krvavom januári, budú tvrdiť mladším kolegom, že nemajú ani potuchy, aké to vtedy bolo. Päť mŕtvol za jeden týždeň.
Budú vysedávať po krčmách a oddávať sa spomienkam na časy, keď boli ešte v službe, budú tučnieť a chľastať, čo sa do nich zmestí, pretože nič iné im ani nezostane. Budú vykladať drsné historky o tom, ako málo chýbalo, aby toho skurvysyna chytili, či o zohavených telách nájdených na rôznych miestach. Zelenáči sa budú iba usmievať a prikyvovať, oveľa viac ich budú zaujímať výsledky futbalových zápasov na veľkej televíznej obrazovke. Predsa to nemohlo byť až také strašné, pomyslia si.
Mýlia sa. Bolo.
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
304384
Názov
Krvavý január
Podnázov
Akú moc majú peniaze privilegovaných?
EAN/ISBN
9788055157665
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Alan Parks
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2018/01
Rozmer
200×125×29 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
70%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Krvavý január zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.