5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov Pre tých, čo chcú vedieť viac - Viliam Dobiáš Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov

Pre tých, čo chcú vedieť viac

Viliam DobiášDixit • 2017/03SK slovensky

Kniha : 5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov - Pre tých, čo chcú vedieť viac - 1. vydanie
Kúpiť
18,64
Katalógové číslo: 294366
Ušetríte až 3,31 € z bežnej ceny 21,95
A navyše získate 18 vernostných bodov
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:
Kolekcia titulov: Prvá pomoc
Prvá pomoc
Pozrite si celú kolekciu...

Kniha: 5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov

Pre tých, čo chcú vedieť viac

V knihe sú poznatky o poskytovaní prvej pomoci nadobudnuté autorom za viac ako 40 rokov pôsobenia v oblasti výučby a poskytovania prvej pomoci laikmi a profesionálnymi záchranármi. Každá kapitola, aj podkapitola, je rozdelená na 3-4 časti líšiace sa hĺbkou vedomostí pre laikov so základnými a rozšírenými kurzami prvej pomoci, pre školiteľov prvej pomoci Červeného kríža, pre certifikovaných inštruktorov prvej pomoci a pre zdravotníkov-sestry a lekárov neprichádzajúcich pravidelne do kontaktu s akútnymi stavmi . Určená je ako predkrm a zákusok pre všetkých, ktorí chcú vedieť o prvej pomoci čo najviac. Pre laikov, ktorí idú absolvovať kurz prvej pomoci pred začiatkom autoškoly, pre žiakov druhého stupňa základných škôl a stredoškolákov v krúžkoch prvej pomoci, pre študentov stredných zdravotníckych škôl, lekárskych fakúlt a zdravotníckych nelekárskych odborov a aj pre pracovníkov v zdravotníctve. Medzi predkrmom a zákuskom je nevyhnutné absolvovať praktický nácvik poskytovania prvej pomoci ako hlavný chod, lebo iba čítaním sa nikdy nikto praktickým manuálnym zručnostiam nenaučí. Autor pri písaní zúročil svoje skúsenosti pedagóga, súťažiaceho, medzinárodného rozhodcu, trénera a lekára. Oblasti v ktorých sa pohybuje sa navzájom prelínajú a dopĺňajú. Učil a učí prvú pomoc a urgentnú medicínu na viacerých univerzitách v SR a ČR, laikov v kurzoch, je lektorom pre výchovu inštruktorov, rozhodcom v národných a medzinárodných súťažiach Červeného kríža a profesionálnych zdravotníckych záchranárov a lekárom záchrannej služby. Jeho publikácie a učebnice sú pravidelne vydávané v dotlačiach a doplnených vydaniach na Slovensku a v Čechách. Momentálne pôsobí ako vedúci katedry a garant štúdia na Slovenskej zdravotníckej univerzite, odborný garant záchrannej služby LSE-Life Star Emergency, hlavný rozhodca medzinárodnej súťaže Rallye Rejvíz, člen jury Memoriálu MUDr. V. Harineka, viceprezident Spoločnosti urgentnej medicíny a medicíny katastrof a prezident Slovenského Červeného kríža. V texte sú vedomosti, skúsenosti, záludnosti a finty z prvej pomoci zbierané 43 rokov. Nie je tam z prvej pomoci všetko, ale je tam viac ako je potrebné na zabránenie trvalým následkom a zbytočným úmrtiam.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
294366
Názov
5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov
Podnázov
Pre tých, čo chcú vedieť viac
EAN/ISBN
9788089662241
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Poznámka
1. vydanie
Autor
Viliam Dobiáš
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/03
Rozsah
304
Rozmer
185×230 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
15%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

5P - Prvá pomoc pre pokročilých poskytovateľov zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.