Dnešok nie je naposledy

Elan Mastai

IKAR2017/05 SVK Slovensky

Kniha: Dnešok nie je naposledy - 1. vydanie - Elan Mastai
Katalógové číslo: 282711
Akcia: Knihy za 1 Euro
Knihy za 1 Euro
Zľava! Akcia!
Kolekcia titulov: PREKVAPČO

PREKVAPČO

Špeciálna akcia s názvom PR€KVAPČO vás príjemne prekvapí širokou ponukou kvalitných titulov vo veľmi priaznivých cenách. Zistiť viac...
1,00

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Dnešok nie je naposledy

„Vzrušujúci príbeh o cestovaní v čase a alternatívnych časových osiach s osviežujúco optimistickým pohľadom na budúcnosť ľudstva.“ Andy Weir, autor bestsellera denníka The New York Times Marťan

Poznáte budúcnosť, ktorú nám predpovedali ľudia žijúci v päťdesiatych rokoch 20. storočia? Ich predstavy sa naplnili! V tom roku 2016, v ktorom žije Tom Barren, ľudstvo prekvitá v technoutopickom raji s lietajúcimi autami, pohyblivými chodníkmi a mesačnými základňami, v ríši, kde sa avokáda nekazia a punk rock nikdy neexistoval... Jednoducho nebol potrebný.

Tom si však v tomto očarujúcom idealistickom svete nevie nájsť miesto, a to ešte predtým, ako sa mu život obráti hore nohami. Osudová nehoda ho položí na lopatky. Urobí unáhlené rozhodnutie, ktoré zásadne zmení nielen jeho život, ale aj samotnú štruktúru vesmíru. Pri cestovaní v čase nastane incident a Tom uviazne v našom roku 2016, vo svete, ktorý pokladáme za skutočný. Naša normálna realita mu pripadá ako dystopická pustatina.

Keď však Tom objaví absolútne neočakávané verzie rodinných príslušníkov, kariéry a možno – naozaj iba možno – aj svojej spriaznenej duše, musí sa rozhodnúť. Napraví plynutie času a vzkriesi svoj utopický vesmír, alebo sa pokúsi založiť si nový život v našej neporiadnej, nepredvídateľnej realite? Pri hľadaní odpovede prejde viacerými krajinami, kontinentmi a časovými osami. Pokúsi sa zistiť, kto naozaj je a ako má vyzerať jeho – a naša – budúcnosť.

Preložil Róbert Hrebíček

Úryvok z obsahu knihy ...

Existuje odvolací protokol, vďaka ktorému sa môžu rýchlo vrátiť do prítomnosti. Jeho aktivácia však trvá niekoľko sekúnd bez ohľadu na to, či sa ocitnú v ohrození života. K dispozícii je, pravdaže, aj funkcia automatického návratu, ktorá sa spúšťa v prípade katastrofálneho zlyhania rozličných systémov. Samotná technika sa teda nestratí v minulosti ani vtedy, ak zahynie celý tím, a nebude mať nepredvídateľný vplyv na chod dejín.

Z vedeckého hľadiska by dávalo väčší zmysel poslať do minulosti neživý predmet či cvičené zviera. S takýmto obozretnejším prístupom sa však spájajú dva problémy. Po prvé, otec chce všetkým vyraziť dych hneď na začiatku a tím ľudí vyslaných do minulosti zapôsobí väčšmi ako robotický dron či zajačik. Po druhé, keď človek šaškuje v časopriestore, možno mu tolerovať iba veľmi málo chýb. Uvážené rozhodnutia by preto mali robiť bystré ľudské mysle. Ak sa totiž stane čosi neočakávané, nikto nechtiac nespustí katastrofálnu zmenu historických udalostí. Čosi také by bolo veľmi zlé.

Pokaziť sa pritom môže takmer všetko. Na takúto prácu treba ľudí, ktorí pod tlakom zostanú absolútne pokojní a prežijú aj v nepredvídateľných situáciách ohrozujúcich život. Šesť chrononautov, z ktorých každý patrí medzi najschopnejších ľudí na svete.

Preto mi pripadalo úplne absurdné, že som sa na tejto misii zúčastňoval aj ja.

Podrobnejšie info
Katalógové číslo
282711
Názov
Dnešok nie je naposledy
EAN/ISBN
9788055153605
Forma
Viazaná
Poznámka
1. vydanie
Autor
Elan Mastai
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2017/05
Rozsah
424
Rozmer
200×125×30 mm
Hmotnosť
0,30
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Dnešok nie je naposledy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.