Kniha Ryby nemajú nohy Rodová sága Jón Kalman Stefánsson | kníhkupectvo Literama.sk

Ryby nemajú nohy

Rodová sága

Jón Kalman StefánssonARTFORUM • 2016/05SK slovensky

Kniha : Ryby nemajú nohy - Rodová sága
Katalógové číslo: 272000
NEDOSTUPNÉ: titul je vypredaný, náklad rozobratý
Séria kníh: Ryby nemajú nohy
Ryby nemajú nohy
Titul je zaradený v tejto sérii

Kniha: Ryby nemajú nohy

Rodová sága

Román Ryby nemajú nohy s podtitulom „rodinná sága“ sleduje osudy jednej rodiny od prelomu 19. a 20. storočia až po súčasnosť, od dedinky vo východných fjordoch až po Keflavík, „najčernejšie miesto na Islande“, kde sú iba „tri svetové strany: vietor, more a večnosť“.

Príbehy sa navzájom prepletajú a pomaly odhaľujú osudy Ariho, spisovateľa v stredných rokoch, ktorý sa po rokoch vracia domov z Dánska, kam utiekol od manželky a troch detí, dozvedáme sa o jeho manželstve, o detstve a mladosti v susedstve americkej vojenskej základne, ale aj o živote a ľúbostnom príbehu Ariho starých rodičov.

Autorovi vlastným štýlom je dej popretkávaný hlbokými úvahami o živote, láske, vzťahoch, vine a zodpovednosti, no nevyhýba sa ani spoločenskej kritike.

Román bol nominovaný na Islandskú literárnu cenu (2013) a Cenu Severskej rady za literatúru (2015). V októbri 2015 vyšlo na Islande pokračovanie románu pod titulom Eitthva? á star? vi? alheiminn (Niečo, čo veľkosťou pripomína vesmír).

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
272000
Názov
Ryby nemajú nohy
Podnázov
Rodová sága
EAN/ISBN
9788081501241
Forma
Pevná
Autor
Jón Kalman Stefánsson
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016/05
Rozsah
272
Rozmer
150×220 mm
Hmotnosť
0,49
Stav
Rozobraté
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Ryby nemajú nohy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.