Pavel Dobšinský Život s rozprávkou

Ondrej Sliacky

DAJAMA2016/04 SVK Slovensky

Kniha: Pavel Dobšinský Život s rozprávkou - Ondrej Sliacky
Katalógové číslo: 268522
Ušetríte až 0,92 € z bežnej ceny 5,00
A navyše získate 4 vernostné body
Kolekcia titulov: Čítame radi 2 - odporúčané knihy

Čítame radi 2 - odporúčané knihy

(AKTUALIZOVANÉ 24.8.2021) Zoznam odporúčaných titulov pre rozvojový projekt Čítame radi 2 - Podpora čitateľskej gramotno… Zistiť viac...
Kolekcia titulov: PREKVAPČO

PREKVAPČO

Špeciálna akcia s názvom PR€KVAPČO vás príjemne prekvapí širokou ponukou kvalitných titulov vo veľmi priaznivých cenách. Zistiť viac...
4,08
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Pavel Dobšinský Život s rozprávkou

V knihe Pavel Dobšinský – život s rozprávkou jej autor Ondrej Sliacky pútavou a rozprávkovo-fiktívnou formou približuje Pavla Dobšinského nielen ako kňaza, pedagóga, prekladateľa, redaktora, editora, publicistu, etnológa a rozprávkara, ale predovšetkým ako človeka, ktorý v čase, keď sa lámal chlieb, jasnozrivo pochopil, že národ môže svoj nečas prežiť len vtedy, ak má svoje kultúrne a mravné hodnoty. To ony, tieto dva atribúty, sú jeho koreňmi.

Pavel Dobšinský sa s posadnutosťou jemu vlastnou oddal veci, ktorá nezaručovala zisk, ba ani len „pozlátkový“ úspech. Chorľavý a chudobnejší ako myš sa venoval písaniu a vydávaniu Slovenských povestí, teda toho, čím sa dnes pýšime pred sebou i svetom.

Kniha Pavel Dobšinský – život s rozprávkou je poctou človeku, ktorý do rozprávky o troch grošoch ukryl nielen prapodstatu mravnej ľudskej existencie, ale touto rozprávkou aj žil. Jeden groš vracal, z druhého žil a tretí požičiaval.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
268522
Názov
Pavel Dobšinský Život s rozprávkou
EAN/ISBN
9788081360572
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Ondrej Sliacky
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016/04
Edícia
Osobnosti Slovenska
Rozsah
96
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
0,38
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Pavel Dobšinský Život s rozprávkou zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.