Traktát o zrušení politických strán

Simone Weilová

Premedia2016 SVK Slovensky

Kniha: Traktát o zrušení politických strán - Simone Weilová
Katalógové číslo: 265158
Ušetríte až 0,68 € z bežnej ceny 5,50
A navyše získate 4 vernostné body
4,82
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Traktát o zrušení politických strán

Vo svojich poznámkach k všeobecnému zrušeniu politických strán francúzska filozofka skúma ich poslanie a legitimitu. Malo by im ísť o spoločné dobro, rozumom uchopiteľnú pravdu a spravodlivosť, ako zhrnutie množstva autonómnych rozhodnutí jednotlivcov. Dochádza však k záveru, že primárnym dôvodom existencie strán, týchto „strojov na výrobu kolektívnej vášne“ nie je dobro, ale zlo – a to v podobe útlaku ľudských bytostí, ktorým sa v mene kolektívneho besnenia odníma to najzákladnejšie právo: byť sebou.

Simone Weilová (1909 – 1943) bola francúzska filozofka, sociálna reformátorka a mystička. Hoci mala blízko k marxizmu aj ku kresťanstvu, u oboch odmietala ich organizované podoby, keďže inštitucionalizácia aj tých najvznešenejších ideálov bola pre ňu zradná, so sklonom k sebapopretiu.

Úryvok:

Politická strana je strojom na výrobu kolektívnej vášne. Politická strana je organizácia postavená tak, aby dokázala vykonávať kolektívny tlak na myslenie každej ľudskej bytosti, ktorá je jej členom. Prvým a v skutočnosti aj jediným účelom každej politickej strany je jej vlastný rast, a to bez akýchkoľvek obmedzení.Na základe týchto troch hlavných znakov je každá strana už v zárodku a v zámere totalitná.“

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
265158
Názov
Traktát o zrušení politických strán
EAN/ISBN
9788081593376
Forma
Brožovaná
Autor
Simone Weilová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2016
Rozsah
56
Rozmer
120×190 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
12%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Traktát o zrušení politických strán zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.