Banská Štiavnica Tajchy Panoramatické - Vladimír Bárta, Vladimír Barta Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Banská Štiavnica Tajchy Panoramatické

Vladimír Bárta Vladimír Bartaab-ART press2020 _ [viacjazyčné]

Kniha: Banská Štiavnica Tajchy Panoramatické - Vladimír Bárta, Vladimír Barta
13,08
Do Vianoc: ÁNO
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 255164
Ušetríte až 2,90 € z bežnej ceny 15,98
A navyše získate 13 vernostných bodov

Kniha: Banská Štiavnica Tajchy Panoramatické

Kniha Banská Štiavnica Tajchy panoramatické je nová unikátna kniha, ktorá Vám predstaví prvé mesto UNESCO na Slovensku, Banskú Štiavnicu. Rozšíri Vaše poznatky nielen o meste, ale aj o jedinečné, historické, vodné diela TAJCHY.

Prvá časť knihy je venovaná samotnému mestu Banská Štiavnica, jej historickému vývoju, banskej ťažbe a celkovému využitiu tajchov v baníckej činnosti.

V druhej časti knihy prinášame konkrétny pohľad na každý banskoštiavnický tajch v postupnom abecednom poradí. Po vizuálnej stránke Vám tajchy v knihe priblížime prostredníctvom zaujímavých a nevšedných pohľadov v panoramatickej podobe v uhloch 90o až 180o. Panorámy sú doplnené niekoľkými obrázkami novodobého vývoja tajchov, prípadne rekonštrukcií, označené rokom zhotovenia fotografií. Zaujímavosťou sú aj výrezy starých máp, ktoré zobrazujú tajchy v rôznych situačných podobách spolu s prítokovými a odtokovými jarkami. Knihu uzatvára register, vysvetlivky neznámych pojmov a najdôležitejších údajov v prehľadnej tabuľkovej forme.

Kniha sa vyznačuje ľahkou orientáciou a na vyhľadávanie jednotlivých tajchov výborne poslúži podrobný plán tajchov, ktorý číselne korešponduje s obsahom a textami vo vnútri knihy. To knihu predurčuje aby poslúžila nielen ako pekný darček, ale aj ako praktický sprievodca po týchto historických pamiatkach, ktoré dnes slúžia cestovnému ruchu a letnej rekreácii.

Texty v slovenčine, angličtine, nemčine, maďarčine.


Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
255164
Názov
Banská Štiavnica Tajchy Panoramatické
EAN/ISBN
9788089270248
Forma
Pevná
Autor
Vladimír Bárta, Vladimír Barta
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2020
Rozsah
64
Rozmer
165×245×13 mm
Hmotnosť
0,43
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
18%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Banská Štiavnica Tajchy Panoramatické zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.