Kniha Divosi: Vranovravec | kníhkupectvo Literama.sk

Divosi: Vranovravec

1. časť trilógie

Jacob Grey • FORTUNA LIBRI • 2015/04SK slovensky

Kniha : Divosi: Vranovravec - 1. časť trilógie
Kúpiť
4,64
Katalógové číslo: 239710
Ušetríte až 0,26 € z bežnej ceny 4,90
A navyše získate 4 vernostné body
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa:
Séria kníh: Divosi
Divosi
Titul je zaradený v tejto sérii

Kniha: Divosi: Vranovravec

1. časť trilógie

Prvá časť trilógie o ľuďoch, ktorí rozumejú reči zvierat.

Rodičia ho odvrhli. Vychovali ho vrany. Prenasledovala ho temnota.

Pred ôsmimi rokmi bol Čierny kameň prosperujúca metropola. Potom sa ním však prehnala vlna násilia a zločinnosti - Temné leto. Krá sa odrazu ocitol na ulici a musel sa o seba starať sám. Jeho jedinými spoločníkmi bolo niekoľko vrán.

Nikdy nevedel, prečo rozumie ich reči. Keď pred zlovoľným útočníkom zachráni Lýdiu, zistí, že takých ako on žije v meste viac. Sú to divosi a každý z nich sa vie rozprávať s určitým druhom živočíchov. Niektorí bývajú veľmi nebezpeční.

Teraz sa chce znova dostať k moci najhorší divoch zo všetkých - Snujúci muž. Aby Krá mohol pred ním zachrániť Lýdiu, jej rodinu a všetkých obyvateľov Čierneho kameňa, musí rýchlo rozvinúť svoje schopnosti, o ktorých dosiaľ netušil... Inak by nemohol poraziť temnotu, akú si dovtedy nedokázal ani len predstaviť.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
239710
Názov
Divosi: Vranovravec
Podnázov
1. časť trilógie
EAN/ISBN
9788081423895
Forma
Neviazaná, bez prebalu, lesklá
Autor
Jacob Grey
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2015/04
Edícia
Fortuna Teen
Rozsah
256
Rozmer
130×194 mm
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
5%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Hodnotenie 5.0 z 5

5  
100.0%
 (1)
4  
0.0%
 (0)
3  
0.0%
 (0)
2  
0.0%
 (0)
1  
0.0%
 (0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

kniznicaJB 30.08.2015 22:11:44

Príbeh chlapca Krá, ktorý rozumel reči vrán a ovládal ich silou svojej vôle, ktoré ho vychovali v hniezde vysoko na strome v starom zabudnutom parku zvláštneho mesta Čierny kameň. Otrhaný a špinavý vyhýbal sa ľuďom pozoroval ich len z diaľky. Potravu si hľadal v smetných košoch. Od mala ho prenasledoval zvláštny sen o Snujúcom mužovi ovládajúcom pavúkov a o tom, ako sa ho rodičia zbavili a dali ho odniesť vranám. Spoločníkov mu robili tri vrany, jedna z nich bola biela a slepá – lebo vraj prišla z druhej strany, od mŕtvych. Veľmi rád pozoroval červenovlasé dievča, Lýdiu – dcéru riaditeľa väznice. Krá sa raz stal svedkom úteku troch väzňov, ktorý napadli Lýdiinho otca. Krá s jeho vranami mu pomôžu a tak sa za zvláštnych okolností zoznámi s Lýdiou. Jej rodičia nie sú z neho nadšení. Medzi nimi však vznikne silné priateľské puto. Krá s Lýdiou začnú pátrať po príčine jeho sna v miestnej knižnici. Knihovníčku, ktorá im má pomôcť však zabijú a podozrivý sa stane Krá. Medzitým sa dozvedá, že v meste žije viac takých, ako je on. Ľudí, čo sa vedia rozprávať so zvieratami – volajú sa divosi. Sú dobrí a zlí. Traja väzni, čo utiekli patria medzi zlých. Mali za úlohu doviesť z druhej strany od mŕtvych Snujúceho muža. Na to však potrebovali Vranovravca a meč Vraní zobák, lebo len vrany mali schopnosť prechádzať medzi svetom živých a mŕtvych. Traja väzni však omylom za Vranovravkyňu považujú Lýdiu a unesú ju. Kolotoč udalostí sa spustí na plné obrátky. Krá za pomoci ďalších Divochov objavuje v sebe schopnosti, o ktorých ani netušil. Dozvie sa, že tým, že ho rodičia dali vranám, mu vlastne zachránili život. A on už nechce zachrániť len Lýdiu, ale aj pomstiť rodičov. Pri tom sa stretáva v súbojoch s Hadovravkyňou Mambou aj Drobcom, ktorý ovláda šváby a Sánkom, ktorý sa rozprával so psami, dostáva sa do sveta mŕtvych, kde ho čaká súboj so Snujúcim mužom a chce odtiaľ späť medzi živých doviesť Lýdiu, ktorá sa tam ocitla. Knihu som prečítala za jeden večer. Je to naozaj výborné, ľahučké čítanie zo žánru fantasy. Odporúčam prečítať. Už sa neviem dočkať ďalšej časti