Základy strojného inžinierstva

Vydavaťeľstvo STU SVK Slovensky

Kniha: Základy strojného inžinierstva
Katalógové číslo: 227687
Ušetríte až 0,40 € z bežnej ceny 5,42
A navyše získate 5 vernostných bodov
5,02
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Základy strojného inžinierstva

Na cvičeniach Základy strojného inžinierstva majú študenti získať zručnosť pri tvorbe a čítaní technických výkresov z oblasti strojárstva. Skriptá Základy strojného inžinierstva - Návody na cvičenia je určené študentom prvého ročníka, ktorí študujú tento predmet. Má slúžiť ako pomôcka a sprievodca pri vypracovaní jednotlivých programov zadávaných na cvičeniach. Predpokladom pre úspešné zvládnutie praktických cvičení a zadaných úloh je preštudovanie si základnej literatúry z predmetu (1), (2). Skripta sú návodom, ako tieto poznatky aplikovať pri konkrétnych úlohach, ktorými sú výkresy súčiastok a výkresy zostáv. V prvej časti publikácie sa nachádzajú ukážky formálnej úpravy výkresových listov, úpravy strán v zošite, úprava titulnej strany obálky na výkresy a vzor titulných blokov. V časti venovanej zobrazovaniu sú uvedené úlohy na precvičenie predstavivosti a správnej aplikácie pravouhlého zobrazovania metódou premietania v I. kvadrante. Súčiastky sú na tento účel zobrazené aj trojrozmerne. Niektoré z úloh sú vyriešené, riešenia sa nachádzajú na posledných stranách skrípt. Príklady výkresov súčiastok sú uvedené tak, ako majú byť vypracované na cvičeniach , teda s titulným blokom, predpisanými toleranciami a drsnosťami. Sú členené podľa spôsobu vyhotovenia súčiastok (obrábané, odlievané, kované a ohýbané). Niektoré z výkresov súčiastok sú uvedené s príslušným vysvetľujúcim komentárom. Ako pomôcka sú uvedené niektoré potrebné hodnoty zo strojárskych tabuliek. Výkresy zostáv sú členené na montované a zvárané. Zostavy sú uvedené s titulným blokom a s vyplneným súpisom položiek. Pre lepšie pochopenie usporiadania jednotlicých dielov v zostave sú všetky uvedené zostavy znázornené trojrozmerne, a to zmontované aj rozložené.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
227687
Názov
Základy strojného inžinierstva
EAN/ISBN
9788022741491
Forma
Brožovaná
Druh tovaru
Kniha
Rozsah
110
Rozmer
200×285
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
7%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Základy strojného inžinierstva zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.