Jedine tak vieš neodísť

Ivan Klohna

Pectus2014/05 SVK Slovensky

Kniha: Jedine tak vieš neodísť - Ivan Klohna
Katalógové číslo: 226641
Ušetríte až 0,17 € z bežnej ceny 4,90
A navyše získate 4 vernostné body
4,73
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Jedine tak vieš neodísť

Zriedka sa básnikovi podarí byť hlavou v oblakoch, a pritom nohami na zemi. A Klohnova poézia, zjavne pod vplyvom beatnickej generácie a so silnými existenciálnymi tendenciami, balansuje vo vlastných mýtoch obozretne a triezvo. Neraz s iróniou, ktorá, skôr ako obranná reakcia než cynický postoj, umožňuje vynájsť sa v utrpení. Náznaky rezignácie v kontexte svedčia o zápase. Autor sa našťastie neštylizuje ako služobník diela či kajúcnik ducha, ani nenavádza na ďalší kurz pozitívneho myslenia. Momentky stvárňuje citlivo a úprimne, bez sentimentu, afektov a koketovania s módnymi experimentmi. Pomáha si aj holistickým prístupom orientálnych koncepcií, veď už stoici spájali kozmológiu s etikou, a vykračovanie za veci, napriek osvietencom, ktorí sa básnictvu vysmievali, akoby novorodenec nezapadal do tohto sveta, naliehavo patrí mentálnej skutočnosti.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
226641
Názov
Jedine tak vieš neodísť
EAN/ISBN
9788089435142
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Ivan Klohna
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2014/05
Rozsah
80
Rozmer
114×160×14 mm
Hmotnosť
0,13
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
3%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Jedine tak vieš neodísť zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.