Pamäť, prehovor

Vladimír NabokovVydavateľstvo SSS2014/01 SVK slovensky

Kniha: Pamäť, prehovor - Vladimír Nabokov
7,90

Zaisťujeme, dostupnosť od 1.5.2020 (Oups!, už to malo byť, vydanie bude posunuté)
NEDOSTUPNÉ
Katalógové číslo: 222177

Kniha: Pamäť, prehovor

Kniha Vladimira Nabokova Pamäť, prehovor patrí k najlepším autorovým opusom a je majstrovským dielom vo svojom žánri. Je hodnotená ako jedna z najgeniálnejších autobiografií. Charakteristikou autorovej práce je presnosť a umelecká presvedčivosť. Nabokova často hodnotili ako najprecíznejšieho štylistu doby. Je zaujímavé sledovať fázy jeho života, jeho pocity, ktoré viedli k náhlym zmenám v jeho zmýšľaní. Na jednej strane je jeho trojjazyčná výchova v láskyplnom, kultivovanom, liberálnom prostredí bohatej petrohradskej rodiny, idylické pobyty na južných plážach Európy. Na druhej strane sú to bolestivé straty, ktoré nasledovali: bieda, exil v Európe (Berlín, Paríž), vražda otca, dlhé vdovstvo matky, následný exil v USA v novom kultúrnom prostredí. Nabokov rezignuje na bolestné myšlienky o svojej minulosti, ktoré sa stali pre jeho osud charakteristické a memoáre okoreňuje svojim úžasným humorom. Toto sa dielo sa k slovenskému čitateľovi dostáva po prvýkrát.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
222177
Názov
Pamäť, prehovor
EAN/ISBN
9788080617318
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Vladimír Nabokov
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2014/01
Rozsah
280
Rozmer
140×210 mm
Hmotnosť
0,44
Stav
Zaisťujeme
Sadzba DPH
10%
Zľava
20%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Pamäť, prehovor zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.