Slovenská ľudová architektúra

Janka Krivošová

TRIO PUBLISHING2013 SVK Slovensky

Kniha: Slovenská ľudová architektúra - Janka Krivošová
Katalógové číslo: 194988
14,34

Vypredané
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Slovenská ľudová architektúra

Obraz našej ľudovej architektúry, ktorý prináša publikácia Janky Krivošovej Slovenská ľudová architektúra, je nielen fundovaným a komplexným pohľadom na dedičstvo našich predkov, ale je aj spomienkou na ich ruky a um, na ich dobrotivosť a fištrón, nápady a umelecký cit, s ktorým z jednoduchých materiálov, ktoré mali okolo seba, dokázali vytvoriť teplé domovy pre seba a svoje deti. I humná, maštale a chlievy pre svoj dobytok, aby ich od roka do roka živil. A sypárne pre často chudobnú úrodu. A kostoly, lebo – ako boli naši predkovia presvedčení – bez Božej pomoci sa zbožie ani zemiaky a kapusta neurodia. A technické pamiatky ľudovej architektúry, lebo zrno treba zomlieť na múku, lebo kone treba podkovať, lebo súkno treba valchovať a vodu vytiahnuť zo studne. Našťastie, v posledných desaťročiach badať záujem o dedičstvo predkov i v súvislosti s pozostatkami ľudovej architektúry. Stavby začínajú ožívať – niekedy citlivo, niekedy menej – rekonštruovať, aby v symbióze starého s novým vznikla nová kvalita bývania pre súčasnú generáciu, príp. aj budúce v kontinuite s tradíciou a dedičstvom predkov.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
194988
Názov
Slovenská ľudová architektúra
EAN/ISBN
9788089552405
Forma
Tvrdá, bez prebalu, lesklá
Autor
Janka Krivošová
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2013
Rozsah
176
Rozmer
216×266×19 mm
Hmotnosť
0,83
Stav
Vypredané
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Slovenská ľudová architektúra zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.