Stvorení pre beh (Born To Run) Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie preteky, aké kedy svet videl - Christopher McDougall Kniha | kníhkupectvo Literama.sk

Stvorení pre beh (Born To Run)

Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie preteky, aké kedy svet videl

Christopher McDougallTATRAN2012/06 SVK slovensky

Kniha: Stvorení pre beh (Born To Run) - Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie preteky, aké kedy svet videl - Christopher McDougall
10,17
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa
Katalógové číslo: 185953
Ušetríte až 2,73 € z bežnej ceny 12,90
A navyše získate 10 vernostných bodov
Kolekcia titulov: Beh a pohyb

Beh a pohyb

Beh je po chôdzi druhým najprirodzenejším spôsobom pohybu pre človeka. Stačí si obuť tenisky a vybehnúť von.30 minút pra… Zistiť viac...

Kniha: Stvorení pre beh (Born To Run)

Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie preteky, aké kedy svet videl

Kniha Stvorení pre beh je veľkolepým dobrodružstvom plným neuveriteľných postáv, úžasných atletických výkonov, najnovších vedeckých poznatkov a najmä nefalšovanej inšpirácie.
Na jeho počiatku stojí jednoduchá otázka: Prečo ma bolí noha? Odpoveď sa autor Christopher McDougall vydal hľadať do kmeňa najväčších bežcov na Zemi, aby sa naučil ich tajomstvá. Pritom odhaľuje, že všetko, čo sme si kedy o behaní mysleli, je lož.

Tarahumarskí Indiáni žijú v extrémnych podmienkach mexických Medených kaňonov, odrezaní od sveta tým najdrsnejším terénom Severnej Ameriky, a strážia zabudnuté umenie. Celé stáročia sa v ňom zdokonaľovali. Dokážu zabehnúť stovky kilometrov bez odpočinku a uštvať čokoľvek od jeleňa po olympijského maratónca. A pritom si vychutnajú každý jeden kilometer. Nadľudský talent sa v nich snúbi s nadprirodzeným zdravím a pokojom, vďaka čomu sú Tarahumarovia imúnni voči chorobám a konfliktom, ktoré sužujú moderné civilizácie.
Pomocou Caballa Blanca, záhadného samotára žijúceho s Indiánmi, neodhalil autor len tajomstvá Tarahumarov. Aj vo svojom vnútri objavil ultraatléta, keď sa pripravoval na životnú výzvu: osemdesiatkilometrové preteky srdcom tarahumarskej krajiny, v ktorej sa domorodý kmeň postaví proti podivnej skupine Američanov, vrátane veľkej ultramaratónskej hviezdy, krásnej mladej surfistky a bosonohého čudáka.

McDougall nás svojím ostrovtipom a bujarosťou vyvedie zo špecializovaných vedeckých laboratórií na Harvarde. Prenesieme sa s ním do rozpálených údolí a na mrazivé vrcholky Severnej Ameriky, kde sa čoraz viac ultrabežcov snaží posúvať hranice svojich možností. Nakoniec sa staneme aj svedkami vrcholových pretekov v Medených kaňonoch.

Stvorení pre beh je nevšedná kniha, ktorá vám nielen pohltí myseľ, ale stane sa aj inšpiráciou pre vaše telo. Stačí si uvedomiť, že tajomstvo šťastia vám leží rovno pri nohách. Že ako my všetci, aj vy ste stvorení pre beh.Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
185953
Názov
Stvorení pre beh (Born To Run)
Podnázov
Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie prete
EAN/ISBN
9788022206129
Autor
Christopher McDougall
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2012/06
Edícia
LUK - Knižnica svetových bestsellerov
Rozsah
288
Rozmer
155×235
Hmotnosť
0,49
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
21%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Stvorení pre beh (Born To Run) zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.