Kompendium súdnolekárskej toxikológie

Ľubomír Straka; Miroslav Hirt; František Novomeský a kolektív

Osveta2012/05 SVK Slovensky

Kniha: Kompendium súdnolekárskej toxikológie - Ľubomír Straka; Miroslav Hirt; František Novomeský a kolektív
Katalógové číslo: 178544
Ušetríte až 0,90 € z bežnej ceny 8,00
A navyše získate 7 vernostných bodov
7,10
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Skladom u dodávateľa

Kniha: Kompendium súdnolekárskej toxikológie

Súdne lekárstvo a toxikológia – náuka o chemických či biologických substanciách (jedoch), ktoré spôsobujú závažné poškodenie až usmrtenie živého organizmu, sú svojou podstatou vzájomne prepojené nevyvrátiteľnou logikou – historickou i súčasnou. Veď história používania toxických látok a jedov, smerujúca eo ipso k odňatiu života, k usmrteniu zvieraťa či človeka, siaha do dávno minulých čias. V staroveku sa človek zaoberal jedovatými látkami, zvyčajne takými, ktoré mu ponúkala sama príroda (šípové jedy). Súčasne však v temnej stránke svojej človečenskej podstaty čoskoro prišiel na to, že toxickú látku možno rovnako úspešne ako pri love použiť aj proti svojim nepriateľom. A tak zmienky o jedoch a o ich pôsobení na ľudský organizmus možno nájsť už v písomných zdrojoch starovekého Egypta či Indie (okolo r. 1600 – 1000 pr. Kr.). V tých časoch neboli už celkom neznáme zlúčeniny ópia, arzénu, antimónu či akonitínu. Veď práve akonitín ako základná toxická látka extraktu rastliny bolehlav (Conium maculatum) pripravil o život starovekého filozofa Sokrata (zomrel v roku 399 pr. Kr.). Zneužívanie jedov v starovekom Ríme podnietilo Lucia Cornelia Sullu vydať známy spis Lex Cornelia (82 pr. Kr.), tento zákon významne vymedzil nezodpovedné šírenie sa toxických látok medzi rímskymi občanmi. Zákon zrejme nepomohol a staroveký Rím zostal semeniskom travičov s fľaštičkou jedu v ruke.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
178544
Názov
Kompendium súdnolekárskej toxikológie
EAN/ISBN
9788080633783
Forma
Viazaná
Autor
Ľubomír Straka; Miroslav Hirt; František Novomeský a kolektív
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2012/05
Rozsah
180
Rozmer
145×205
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Na dopyt, preveríme dostupnosť
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Kompendium súdnolekárskej toxikológie zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.