K ústave Európy

Jürgen Habermas

KALLIGRAM2012/03 SVK Slovensky

Kniha: K ústave Európy - Jürgen Habermas
Katalógové číslo: 174091
Ušetríte až 1,06 € z bežnej ceny 8,00
A navyše získate 6 vernostných bodov
6,94
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: K ústave Európy

Pretrvávajúca kríza eura, ako aj polovičaté, neraz populistické reakcie politiky majú za následok, že sa zlyhanie európskeho projektu v súčasnosti javí ako reálna možnosť.
Vo svojej eseji bráni Jürgen Habermas Európu pred šíriacou sa skepsou, proti ktorej oponuje novým presvedčivým dôrazom na Európskej úniu, jej dejiny a najmä budúcnosť. Odbúrava predsudky v myslení vo vzťahu k transnacionalizácii demokracie aj tým, že zjednocovací proces zaraďuje do dlhodobého kontextu juridifikácie a scivilnenia štátnej moci.
Jürgen Habermas napokon politiku vyzýva, aby doteraz za zatvorenými dverami uskutočňovaný európsky projekt konečne zmenila na bezprostredný modus transparentného mienkotvorného zápasu v širokej verejnosti.

Okrem eseje K ústave Európy obsahuje tento zväzok stať Koncept ľudskej dôstojnosti a realistická utópia ľudských práv z roku 2010, ako aj tri intervencie, ktoré Jürgen Habermas uverejnil od vypuknutia finančnej krízy.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
174091
Názov
K ústave Európy
EAN/ISBN
9788081015793
Forma
Neviazaná, bez prebalu, matná
Autor
Jürgen Habermas
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2012/03
Edícia
Exempla iuris
Rozsah
152
Rozmer
130×190×17 mm
Hmotnosť
0,26
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
13%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
K ústave Európy zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.