Od doby kamennej po Veľkú Moravu

Dejiny umenia Slovenska

Martin Vančo

PERFEKT2012

Kniha: Od doby kamennej po Veľkú Moravu - Dejiny umenia Slovenska - Martin Vančo
Katalógové číslo: 172918
Ušetríte až 0,57 € z bežnej ceny 5,00
A navyše získate 4 vernostné body
4,43
Vyexpedujeme do 7 dní
Skladom u dodávateľa

Kniha: Od doby kamennej po Veľkú Moravu

Dejiny umenia Slovenska

Publikácia Od doby kamennej po Veľkú Moravu s podtitulom Dejiny umenia Slovenska od historika umenia Martina Vanča predstavuje súhrnné spracovanie najstarších dokladov umenia na území Slovenska od staršej doby kamennej po vznik prvého samostatné štátneho útvaru na našom území, t.j. Veľkej Moravy. Ide o prvé súhrnné spracovanie najstarších dejín umenia Slovenska viažucich sa k periódam vývinu ľudstva pred prijatím kresťanstva našimi predkami v 9. storočí. Publikácia pozostáva zo 6. kapitol zoradených chronologicky od doby kamennej, cez dobu bronzovú, železnú, rímsku, obdobie sťahovania národov až po raný stredovek. Každá kapitola začína historickým úvodom poskytujúcim čitateľovi základný informačný rámec, ktorý je ďalej rozširovaný interpretáciou najvýznamnejších diel umeleckého remesla, typických pre konkrétne dejinné obdobie. Na základe týchto umeleckých artefaktov autor rekonštruuje súdobé myslenie a náboženské predstavy prehistorických spoločenstiev. Kniha je písaná pútavým, zrozumiteľným štýlom pre širšiu verejnosť. Navyše je vybavená odkazmi na odbornú literatúru, čo pomôže nielen študentom, ale aj odborníkom pri podrobnejšom štúdiu danej problematiky. Úspech publikácie na našom knižnom trhu zaručujú kvalitné reprodukcie, prevažne z fototéky Ústavu dejín umenia SAV, ktoré sú vložené na spôsob ilustrácií do textu k príslušným kapitolám.
Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
172918
Názov
Od doby kamennej po Veľkú Moravu
Podnázov
Dejiny umenia Slovenska
EAN/ISBN
9788080465667
Autor
Martin Vančo
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2012
Rozsah
120
Rozmer
175×247
Hmotnosť
0,52
Stav
Skladom u dodávateľa
Dostupnosť
Vyexpedujeme do 7 dní
Sadzba DPH
10%
Zľava
11%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
5.0 z 5.0
5
100.0%
(1)
4
0%
(0)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

holubica 5 z 5
18.04.2013 08:55:45

Veľmi odborná a skvelá publikácia. Vynikajúco a profesionálne spracováva po stránke archeologických dát, cez historické miestami aj etnologické informácie, život, kultúru, spoločenské postavenie a spoločenské zoskúpenie, približuje aj fakty ako, prečo, čim žili naši predkovia. Je skutočne zaujímavá táto publikacia, ktorá mapuje tie najstaršie povedané pradejiny, o ktorých sa človek málo kedy zaujíma, ale oplatí sa dozvedieť viac, aj cestou tejto publikácie.