KOŠICE - Pohľady do histórie mesta

na starých pohľadniciach I. časť

Ján GašparRegion Poprad2011/11 SVK slovensky

Kniha: KOŠICE - Pohľady do histórie mesta - na starých pohľadniciach I. časť - Ján Gašpar
Katalógové číslo: 168536

Kniha: KOŠICE - Pohľady do histórie mesta

na starých pohľadniciach I. časť

Publikácia "Košice - pohľady do histórie mesta" - I. časť - košického autora Jána Gašpara predstavuje metropolu východného Slovenska prostredníctvom vyše tristo dobových pohľadníc a fotografií, z ktorých najstaršia pochádza asi z roku 1873 a najmladšia z roku 1964. V podrobných textoch každá z nich rozpráva o osudoch vyobrazených domov, ulíc a námestí. Približuje ich históriu, architektúru, osudy ich majiteľov a obyvateľov, zasadené do historického časopriestoru a v tom je táto publikácia unikátna. Autor knihy - riaditeľ Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach je nielen dlhoročným zberateľom starých pohľadníc, ale predovšetkým erudovaným skvelým sprievodcom, a tak čitatelia spolu s ním v prvom diele publikácie prejdú zákrutami času Hlavnú ulicu a západnú časť historického jadra Košíc, mesta, ktoré v dejinách vždy zohrávalo významnú úlohu. Väčšina z obrázkov v reprezentatívnej farebnej publikácii veľkého formátu je uverejnená prvýkrát. Texty sú v slovenčine a v angličtine.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
168536
Názov
KOŠICE - Pohľady do histórie mesta
Podnázov
na starých pohľadniciach I. časť
EAN/ISBN
9788096934454
Autor
Ján Gašpar
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2011/11
Rozsah
284
Rozmer
255×348×21 mm
Hmotnosť
1,99
Stav
Nedostupné
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
KOŠICE - Pohľady do histórie mesta zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.