Ars Sacra

Toman

SLOVART2011/10 SVK Slovensky

Kniha: Ars Sacra - Toman
Katalógové číslo: 121288

Nedostupné
NEDOSTUPNÉ

Kniha: Ars Sacra

Kresťanstvo je najrozšírenejšie náboženstvo na svete. ARS SACR je poctou jeho umenie a architektúre. Táto unikátna kniha je o kresťanskom výtvarnom umení a architektúre od jej prvopočiatkov až po súčasnosť. Ukrýva v sebe to najvýznamnejšie, čím Európa prispela k umeniu sveta. Aj dnes si uvedomujeme kultúrne a umelecké dedičstvo kresťanskej minulosti. Publikácia sa snaží venovať tejto zložitej téme, zodpovedajúc jej dôležitosti a kráse z každého hľadiska: veľkým formátom, obsahom i kvalitou nádherných obrázkov aj textov.

Na 800 stranách sú popísané dejiny kresťanského umenia od počiatkov až do dneška. Predstavené sú všetky epochy od neskorej antiky cez stredovek, renesanciu a baroko po klasicizmus a moderné umenie.

Renomovaní odborníci ponúkajú čitateľovi možnosť porozumieť kultúrnohistorickému kontextu umenia vo fundovaných textoch. Znalci predstavujú diela architektúry, sochárstva, maliarstva a umeleckého remesla. Text knihy je sprevádzaný veľkoformátovými ilustráciami a detailami, ktoré sú v skutočnosti oku návštevníka často neprístupné. Zvolená perspektíva navádza pozorovateľov na dôležité prvky. Čitateľ sa približuje na dosah zobrazeným predmetom, často bližšie než v skutočnosti, a môže podrobne študovať detaily. Texty podložené rozsiahlym výskumom pozývajú čitateľa na cestu históriou a zdôrazňujú významné zmeny v posvätnom umení, architektúre a kultúre.

Úryvok z obsahu knihy ...
Podrobnejšie info
Katalógové číslo
121288
Názov
Ars Sacra
EAN/ISBN
9788055603643
Autor
Toman
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2011/10
Rozsah
800
Rozmer
288×438 mm
Hmotnosť
6,16
Stav
Nedostupné
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!
5.0 z 5.0
5
100.0%
(4)
4
0%
(0)
3
0%
(0)
2
0%
(0)
1
0%
(0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať
Ars Sacra zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.