Kniha Ars Sacra | kníhkupectvo Literama.sk

Ars Sacra

Toman • SLOVART • 2011/10SK slovensky

Kniha : Ars Sacra
Katalógové číslo: 121288
NEDOSTUPNÉ: titul nie je objedanteľný

Kniha: Ars Sacra

Kresťanstvo je najrozšírenejšie náboženstvo na svete. ARS SACR je poctou jeho umenie a architektúre. Táto unikátna kniha je o kresťanskom výtvarnom umení a architektúre od jej prvopočiatkov až po súčasnosť. Ukrýva v sebe to najvýznamnejšie, čím Európa prispela k umeniu sveta. Aj dnes si uvedomujeme kultúrne a umelecké dedičstvo kresťanskej minulosti. Publikácia sa snaží venovať tejto zložitej téme, zodpovedajúc jej dôležitosti a kráse z každého hľadiska: veľkým formátom, obsahom i kvalitou nádherných obrázkov aj textov.

Na 800 stranách sú popísané dejiny kresťanského umenia od počiatkov až do dneška. Predstavené sú všetky epochy od neskorej antiky cez stredovek, renesanciu a baroko po klasicizmus a moderné umenie.

Renomovaní odborníci ponúkajú čitateľovi možnosť porozumieť kultúrnohistorickému kontextu umenia vo fundovaných textoch. Znalci predstavujú diela architektúry, sochárstva, maliarstva a umeleckého remesla. Text knihy je sprevádzaný veľkoformátovými ilustráciami a detailami, ktoré sú v skutočnosti oku návštevníka často neprístupné. Zvolená perspektíva navádza pozorovateľov na dôležité prvky. Čitateľ sa približuje na dosah zobrazeným predmetom, často bližšie než v skutočnosti, a môže podrobne študovať detaily. Texty podložené rozsiahlym výskumom pozývajú čitateľa na cestu históriou a zdôrazňujú významné zmeny v posvätnom umení, architektúre a kultúre.

Podrobnejšie informácie

Katalógové číslo
121288
Názov
Ars Sacra
EAN/ISBN
9788055603643
Autor
Toman
Druh tovaru
Kniha
Rok vydania
2011/10
Rozsah
800
Rozmer
288×438 mm
Hmotnosť
6,16
Stav
neurčené
Zľava
0%

Hodnotenia zákazníkov

Odmeníme Ťa! Podeľ sa s nami o svoj názor a my ťa odmeníme vernostnými bodmi. Pomôžeš iným zákazníkom s kúpou tohto titulu. Chceš viac informácií o našom vernostnom programe?

Najprv sa prihlás, za kvalitnú recenziu a hodnotenie Ťa odmeníme!

Hodnotenie 5.0 z 5

5  
100.0%
 (4)
4  
0.0%
 (0)
3  
0.0%
 (0)
2  
0.0%
 (0)
1  
0.0%
 (0)
Tvoje hodnotenie:
Odoslať

Najnovšie hodnotenia a recenzie čitateľov

Ars Sacra zatiaľ nikto nehodnotil. Podeľte sa s ostatnými o svoj názor! Možno im tak pomôžete pri ich rozhodovaní.