Rozhovory v Parku

Článok: Rozhovory v Parku © Literama.sk, 29.11.2023

V roku 2012 získala Cenu Európskej únie za literatúru, je autorkou troch zbierok poézie a štyroch románov. Od roku 1992 študovala na VŠMU odbor divadelná dramaturgia. V rokoch 2002 až 2009 pracovala v denníku SME ako reportérka, neskôr tri roky ako editorka v Divadelnom ústave. Jana Beňová.

Publikované 29.11.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha rozhovorov Janky Beňovej s desiatimi osobnosťami a kamarátmi, ktoré vyšli pôvodne koncom deväťdesiatych a počas prvých rokov nového milénia v literárno-fotografickom časopise Park. Ten vytŕčal svojím rozmerom, výtvarnou kvalitou a dĺžkou interview, ktoré tvorili spolu s fotografiami jeho jadro. 

"K pôvodným rozhovorom a fotografickým portrétom spred vyše dvadsiatich rokov sme doplnili rozhovory a fotografie súčasné. Tak sme chceli zachytiť zmeny, ktoré sa udiali v spoločnosti za ostatné štvrťstoročie. Cez vývoj osobného, pracovného a spoločenského života osobností a rozhovor s nimi, na podobné témy ako pred rokmi. Knihu dopĺňajú texty, ktoré reflektujú premeny a javy spomínané v rozhovoroch."

Respondenti Rozhovorov v Parku sú: Peter Zajac, Lucia a Zuzana Piussi, Filip Vančo, Palo Bálik, Alta Vášová, Braňo Špaček, Eugen Gindl, Laco Teren, Martin Šútovec (Shooty), Ivan Štrpka.

Publikáciu z verejných zdrojov podporil FPU - Fond na podporu umenia. Vydanie publikácie podporila Nadácia mesta Bratislavy. Tento projekt finančne podporil Bratislavský samosprávny kraj.

Publikované 29.11.2023
© Literama.sk: Autorsky chránený materiál

Kniha: Rozhovory v Parku - Jana Beňová

Rozhovory v Parku

SVK Slovensky 2023/03Jana BeňováOZ BrakReportáže, rozhovory

U dodávateľa

11,80
Predstavujeme: Jana Beňová

Jana Beňová autor

SVK Slovensky 11 titulov